کد خبر : 2335

طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در پی رشد ارزش دلار از صعود بازماند.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در 1648 دلار و 84 سنت قرار گرفت. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز 1671 دلار و 40 سنت افزایش یافته بود.

 

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در 1683 دلار و 30 سنت ایستاد.

 

به گفته تحلیلگران شرکت فیلیپ فیوچرز، ادامه ابهامات روی ریسک پذیری در بازار تاثیر گذاشته و برای طلا در بلندمدت مثبت است و همه گیری ویروس کرونا هنوز به طور کامل مدیریت نشده است.

 

بازارهای سهام آسیایی پس از دو روز صعود چشمگیر، در معاملات روز جاری در پی نگرانی سرمایه گذاران به خوش بینی بیش از حد نسبت به پیک همه گیری کرونا عقب نشینی کردند.

 

ویروس کرونای جدید بیش از  یک میلیون و 300 هزار نفر را در جهان آلوده کرده و جان بیش از 76 هزار نفر را گرفته است با این حال آمار در بسیاری از کشورهای پرجمعیت جهان رو به افزایش است و امیدها نسبت به نزدیک شدن دوره پیک این بیماری را تضعیف کرده است.

 

بر اساس گزارش رویترز، بانکهای مرکزی و دولتهای جهان برای مقابله با تبعات اقتصادی کرونا، اقدامات محرک مالی و پولی بی سابقه ای را اعمال کرده اند و در آخرین تحولات، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، وضعیت اضطراری اعلام و یک بسته محرک یک تریلیون دلاری را به منظور تعدیل اثرات اقتصادی این اپیدمی رونمایی کرد.  

 

دلار در معاملات روز جاری در برابر ارزهای رقیب 0.3 درصد رشد کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر ساخت.

 

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 0.9 درصد افزایش پیدا کرد و در 2193 دلار و 99 سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.27 درصد افزایش، 735 دلار و 78 سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.2 درصد کاهش، به 14 دلار و 98 سنت رسید.

 

منبع: ایسنا

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • منظور از فرهنگ آپارتمان نشینی یعنی شناخت قوانین و قواعد حاکم بر روابط بین ساکنین یک مجموعه و بکارگیری صحیح آن است.…