کد خبر : 9855

عسکری با اشاره بر ضرورت رفع موانع تولیدمطرح کرد:

نایب رییس کمیسیون کشاورزی، بر لزوم تغییرات اساسی و بنیادین در بحث صدور مجوزها تاکید کرد.

محمدجواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی نگار خبرگزاری خانه ملت، نامگذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری را بسیار دقیق و متناسب با وضعیت کشور دانست و گفت: واقعیت این است که  رهبر معظم انقلاب اسلامی با نامگذاری  امسال  به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی‌ها به موضوعات مهم و راهبردی برای اقتصاد کشور و آینده نظام اشاره نمودند که متاسفانه در بحبوبه مسایل روزمره ممکن است این موارد مورد غفلت مسئولان اجرایی قرار بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: تمام مسئولان، اجزای دولت و حاکمیت باید اهتمام و تلاش در خوری برای تحقق شعار سال داشته باشند و  تکلیف دستگاه ها مشخص و وظایف آنها و محدوده شعار در سطح کلان و ملی تبیین شود. همچنین  سیستم و سامانه سنجش کار آمدی باید وجود داشته باشد تا تحقق هدف نامگذاری سال را بررسی کند.

وی افزود: با رونق و جهش تولید فضای کار و تلاش و تشریک مساعی برای رسیدن به توسعه همه جانبه کشور که یک آرمان ملی است افزایش می‌یابد واین امر به نشاط و پویایی ملی و اقتصادی  منجر شده و مردم احساس فضیلت و سربلندی می‌کنند.

عسکری گفت: حمایت از تولید یک بحث نظری صرف نیست بلکه شاکله اعتقادی و ملی دارد و باید به همه عواملی که به لحاظ ساختاری و کارکردی مانعی برای تولید ملی و جهش اقتصادی که تضمین کننده صلاح و رستگاری کشور است توجه جدی شود و مجلس شورای اسلامی و کمسیون‌های تخصصی وظیفه دارند در کنار نظارت بر حسن انجام وظایف و ماموریت های محوله توسط دستگاه های اجرایی، به بازنگری در قوانین برای روز آمد و کارآمد کردن قوانین بپردازد و در این زمینه از هیچ کوششی فرو گذار نکنند.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، ادامه داد: ایجاد انگیزه برای قشر خدوم کارگران و کارکنان دستگاه.های اجرایی که موتور محرک تولید و جهش آن هستند نیز در جای خود با اهمیت است و دولت باید به این مهم توجه ویژه داشته باشد و این وضعیت آزار دهنده و مخل تولید را اصلاح کند چرا که متاسفانه در این چند سال شاهد هستیم نرخ تورم از نرخ افزایش حقوقها بالاتر بوده.

این نماینده مردم در مجلس، اضافه کرد: دولت باید از بودجه به عنوان  ابزار خود برای هدایت و تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری بیشتر استفاده نموده و ریسک بلندمدت سرمایه گذاری را کاهش دهد و تغییرات اساسی و بنیادین در بحث صدور مجوزها  به عمل آورد و به نام گذاری امسال  به مثابه نقشه راه اقتصادکشور نگاه کند و به  ارزیابی وضعیت موجود بپردازد و موانع و مشکلات پیش روی اقتصاد ایران و نحوه مواجهه علمی و منطقی با آنها را ارزیابی و برای حل آنها اقدام کند.

عسکری در پایان، افزود: کشور دارای ظرفیت های بالقوه متعددی در بخش های کشاورزی، صنعتی، گردشگری و موقعیت جغرافیایی و سوق الجیشی است که اگر به مواجهه درست و احصای علمی آنها پرداخته شود و از روش های علمی و نوین استفاده شود قادر خواهیم بود به شاخص های توسعه مطلوبی دست پیدا کنیم و به پشتوانه نیروی انسانی متخصص، خلاق و جوان شاهد پیشرفت و توسعه کشور باشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی