کد خبر : 9797

سلیمی :

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه صادرات یک محصول نیازمند پشتوانه قوی است و نباید با تصمیمات لحظه ای خدشه دار شود، گفت: مشکل تنظیم بازار متوقف کردن صادرات سیب نیست.

اصغر سلیمی درباره وضعیت تولید سیب در سمیرم اظهار کرد: صادرات محصول کشاورزی پروسه ای نیست که به همین راحتی بتوان آن را متوقف کرد.

نماینده مردم سمیرم در  مجلس شورای اسلامی با  بیان اینکه  توسعه صادرات  نیازمند جذب سرمایه گذار است افزود: جذب سرمایه گذار و بازاریابی محصولات و توافقات برای فروش یک محصول پروژه ای طولانی است که یک صادر کننده باید در روند صادرات محصول خود مورد توجه قرار دهد.

وی  بیان کرد: سیب و پرتقال محصولاتی هستند که در کشور ما تا یک ماه بعد از شب عید بیشتر دوام نخواهند داشت و اوج صادرات این دو میوه دو ماه ابتدای سال است. با این تصمیمی که در ستاد تنظیم بازار گرفته شده تا بعد از عید جلوی صادرات این محصولات گرفته می شود، بنابراین بسیاری از خریداران خارجی معطل نمی مانند و در صورتی که صادر کننده ایرانی محصول آنان را فراهم نکند، اینها مایحتاج خود را از دیگر کشورها تهیه می کنند.

سلیمی با بیان اینکه با این برنامه ریزی فرصت از صادر کنندگان ما گرفته می شود افزود : با روشی که در پیش گرفته شده، صادر کنندگان سیب و پرتقال بازار هدف خود را از دست می دهند و همچنین وقتی در زمان نیاز محصول مورد نظر فراهم نشود، اعتمادی که باید میان صادر کننده و خریدار باشد از بین می رود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی