کد خبر : 9727

زره تن لهونی در نشست با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس؛

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سرمایه‌گذاران خُرد بیشترین ضرر را متحمل شده اند و آسیب دیده‌اند و باید فکری برای جبران ضرر آنها داشته باشیم.

 آرش زره‌تن لهونی عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در نشست امروز این کمیسیون با حضور دژپسند وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تاکید براینکه در سالی که گذشت بازار بورس با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بود، گفت: سرمایه‌گذاران خُرد بیشترین ضرر را در این میان متحمل شده و آسیب دیده‌اند و باید فکری برای جبران ضرر آنها داشته باشیم.

وی تاکید کرد : ارزش سهام دولت در شرکت‌های دولتی ۳۸۵ هزار میلیارد تومان اعلام شده و در سال ۱۴۰۰ قرار است مبلغ ۹۵۰۰۰ میلیارد آن واگذار شود، براین اساس پیشنهاد می کنم مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر به منظور جبران زیان سرمایه گذاران خرد از سهام دولت واگذار گردد و به ۹۵۰۰۰ میلیارد دیگر اضافه شده و در اصلاحیه بودجه لحاظ شود تا بخشی از مشکلات زیان دیدگان رفع گردد.

زره‌تن لهونی تصریح کرد: پیشنهاد دیگر این است که ۱۰ هزار میلیارد تومان از درآمد مالیاتی سال گذشته دولت از بازار بورس را برای جبران زیان سرمایه گذاران خُرد اختصاص داد ، به هر صورت باید به نحوی زیان سرمایه‌گذاران خرد در بازار سرمایه جبران شود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی