کد خبر : 9623

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بهبود تولید از فشار اقتصادی تحمیل شده به مردم می کاهد، گفت: در صورتی که تولید مرغ در سال ۹۹ به میزان نیاز کشور بود نابسامانی کنونی بازار ایجاد نمی شد.


 

حسینعلی حاجی دلیگانی  با اشاره به نامگذاری سال 1400 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، گفت: آنچه تحریم‌ها را در سال گذشته بی اثر و خنثی کرد، تاکیدات مقام معظم رهبری بر جهش تولید و عمل به آن بود، در راستای تکمیل این مهم بود که رهبری توجه به پشتیبانی و حمایت و رفع موانع پیش روی تولید را به عنوان نام سال 1400 انتخاب کردند.

نماینده مردم  شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس یازدهم تلاش می‌کند ماه‌های ابتدای سال 1400 نیازهای قانونی در راستای پشتیبانی از تولید و رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان را تحت عنوان طرح پشتیبانی و موانع زدایی از تولید در مجلس مصوب کند.

وی با اشاره به وظیفه نظارتی مجلس، اضافه کرد: با نظارت تلاش می‌کنیم دستگاه‌هایی که موجب ایجاد موانع بر سر تولید شده‌اند را شناسایی و با مسئولانی که پشتیبانی لازم را از امر تولید به درستی انجام نمی‌دهند به عنوان ترک فعل برخورد کند.

به گفته حاجی دلیگانی مرکز پژوهش های مجلس می‌تواند در این زمینه اقدامات پژوهشی لازم را انجام ‌دهد و نتایج را در اختیار نمایندگان قرار دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بهبود تولید از فشار اقتصادی تحمیل شده به مردم می کاهد با بیان مثالی، ادامه داد: در صورتی که تولید مرغ در سال 99 به میزان نیاز کشور بود نابسامانی کنونی بازار ایجاد نمی شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در حوزه تولید با 2مشکل روبه رو هستیم؛ نخست آنکه پشتیبانی و زیرساخت‌ها به موقع ایجاد نمی‌شود و دوم آنکه دستگاه‌های اجرایی تدابیر لازم را در موعد مقرر پیش بینی نمی کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی