کد خبر : 9612

مروری بر اقدامات مجلس یازدهم و بررسی نقش نمایندگان در سطح ملی و حوزه انتخابیه

نماینده مردم فسا در مجلس گفت: با اقدامات انجام گرفته منابع مالی پروژه جاده فسا- جهرم به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان با همکاری و مشارکت نماینده شهرستان جهرم و خفر از طریق بانک توسعه تعاون و بانک رفاه کارگران تامین شد.

حجت اله فیروزی نماینده مردم فسا در مجلس  در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه انتخابیه خود از ابتدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، گفت:  طی 9 ماه گذشته بخشی از منابع مالی مربوط به اجرای سد تنگ خمار و سرعت بخشیدن به اجرا و افتتاح فاز اول پروژه در دهه مبارکه فجر پیگیری و تأمین شد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی پیگیری و تأمین بخش قابل توجهی از منابع مالی پروژه راه فسا به داراب و اتمام عملیات اجرایی ۱۲ کیلومتر از جاده و افتتاح آن در ایام دهه مبارکه فجر را یکی دیگر از اقدامات انجام گرفته برشمرد و افزود: منابع مالی موردنیاز پروژه جاده فسا- داراب با همکاری و مشارکت نماینده شهرستان داراب و زرین دشت از طریق بانک ملی ایران به میزان 120 میلیارد تومان تامین شد.

وی اضافه کرد: با اقدامات انجام گرفته منابع مالی پروژه جاده فسا- جهرم به میزان 100 میلیارد تومان با همکاری و مشارکت نماینده شهرستان جهرم و خفر از طریق بانک توسعه تعاون و بانک رفاه کارگران تامین شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم پیگیری مشکلات شهرک گلخانه‌ای فسا از جمله نصب خطوط تلفن مجتمع با دعوت از مدیر کل مخابرات استان و تأمین آب مجتمع با دعوت از مدیرعامل آب منطقه ای استان را یکی دیگر از دستاوردها در ماه‌های گذشته توصیف کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه پیگیری‌های بسیاری برای تامین تسهیلات شهرک گلخانه ای از وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک کشاورزی به عمل آمد، ادامه داد: با سرمایه گذار شهرک گلخانه ای فسا برای توسعه سطح زیرکشت گلخانه و ایجاد سورتینگ و سردخانه و در فازهای بعدی کشتارگاه صنعتی و ایجاد دامداری 2000 رأسی و ساخت نیروگاه خورشیدی در جوار شهرک گلخانه ای توافق به عمل آمد.

فیروزی تصریح کرد: به منظور راه‌اندازی فرودگاه شهرستان فسا از جمله نصب شبکه فیبر نوری و اتصال به شبکه مرکزی و همچنین ایجاد زیرساخت رمپ آشیانه بالگرد مدیریت بحران و پیگیری جهت راه اندازی مجدد پروازهای فسا-تهران پیگیری‌های بسیاری شد.

به گفته این نماینده مردم در مجلس یازدهم پیگیری و اجرای عملیات ساخت راه‌ های روستایی از جمله روکش آسفالت مسیر روستای بیدزرد-سده به طول ۴ کیلومتر، پروژه پل روستاهای کهنکویه و مروجی با پیشرفت فیزیکی۵۰ درصد، اجرای روکش آسفالت مسیر روستاهای تنگ کرم و شهرستان، اجرای عملیات بهسازی و تعریض محور فسا- شیبکوه، حد فاصل روستای دستجه تا تقاطع اول روستای صحرارود، روکش آسفالت و تکمیل بلوار روستای سنان- فدشکوییه، آسفالت جاده روستای حیدرآباد میانجنگل از جمله دیگر اقدامات انجام شده در ماه‌های گذشته است.

فیروزی با اشاره به پیگیری مشکلات مخابراتی روستاهای مختلف شهرستان حوزه انتخابیه اش، گفت:  اینترنت این مناطق و تبدیل اینترنت‌های 2G و 3G به 4G در راستای حل مشکلات ناشی از کرونا و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و نیاز شدید مناطق مختلف از جمله روستاها به بستر فضای مجازی، مانند چاه دولت و غیاث آباد که تکمیل شده و روستاهای داراکویه و دولت آباد سه چاه در حال راه اندازی است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: جذب سرمایه گذارهای مختلف برای سرمایه گذاری در شهرستان فسا و پیگیری اخذ مجوزها و رفع مشکلات اداری آنها و در حقیقت به نتیجه رسیدن برخی از این طرح ها برای سرمایه گذاری مانند احداث کارخانه بسته بندی مواد غذایی نیولند با اشتغال مستقیم 241 نفر و غیرمستقیم 2380 نفر یکی دیگر از اقدامات انجام گرفته در این زمینه است.

وی با اشاره به تعیین تکلیف واحد پتروشیمی شهرستان فسا با مشارکت و همراهی نماینده شهرستان های جهرم و خفر و همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به عنوان سرمایه گذار برای ایجاد واحد پتروشیمی جدید در منطقه مرزی بین دو شهرستان، افزود: برای رفع مشکلات و موانع فولاد شهرستان فسا از طریق سازمان بازرسی کل کشور، بانک ملت بعنوان تسهیلات دهنده، وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان مجموعه متولی و مذاکره با سرمایه‌گذاران جدید برای ورود به پروژه فولاد شهرستان فسا پیگیری های بسیاری انجام گرفت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: موافقت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برای معرفی سرمایه‌گذار جدید و احداث مجموعه‌های صنعتی در محل فعلی واحد پتروشیمی شهرستان فسا در بخش نوبندگان اخذ شده است.

فیروزی با بیان اینکه انعکاس مستمر مشکلات دامداران شهرستان فسا در حوزه نهاده‌های دامی و قیمت‌های سرسام‌آور این نهادها و همچنین پیگیری مشکلات دامداران در خصوص نقل و انتقال دام از مکانی به مکان دیگر یکی دیگر از اقدامات انجام گرفته بود، ادامه داد: مشکلات کشاورزان مانند کمبود بذرهای کشاورزی، خسارات ناشی از سرمازدگی، قیمت پایین محصولات کشاورزی و باغی، بیمه باغداران و کشاورزان با جدیت پیگیری شد.

به گفته سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مشکلات آموزشی و مدارس شهرستان فسا پیگیری شد، تصریح کرد: از مدیرکل نوسازی مدارس استان جهت تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام  آموزشی و بهسازی و مرمت ساختمان های قدیمی آموزشی در شهرستان فسا برای سفر به شهرستان دعوت به عمل آمد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: مشکلات حوزه ورزش و کمبود مکان‌های ورزشی شهرستان فسا به منظور فعال کردن پروژه‌های ورزشی شهرستان مانند مجموعه وزشی انقلاب و زمین چمن روستاهای کوشک قاضی ، امیرحاجیلو و... و تأسیس و تجهیز خانه ورزش روستایی در روستاهای بیدرزرد، دیندارلو، غیاث آباد، خیرآباد حومه، کاظم آباد و دولت آباد پیگیری و اقدامات لازم برای رفع آن انجام گرفت.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به دریافت کمک برای محرومان تحت پوشش برخی از سازمان‌های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی و دریافت تسهیلات برای خانواده‌های کم بضاعت در ایام کرونا، گفت: به منظور فعالسازی شهرک صنعتی فعلی فسا و ایجاد شهرک صنعتی شماره 2 شهرستان و ناحیه های صنعتی در شهرهای وابسته به شهرستان فسا اقدامات و پیگیری‌های بسیاری انجام گرفته است.

وی با اشاره به اجرای آسفالت محور قدیم فسا-داراب حد فاصل روستای نظام آباد تا ورودی دوگان، اضافه کرد: اقدامات بسیاری برای حل مشکلات حوزه گاز از قبیل گازرسانی به صنایع شمال شهر فسا، دامداری‌های صغاد و روستاهای شیدانک، چناران و زیتونک انجام گرفته است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن پیگیری به منظور احداث و تکمیل پایگاه امداد و نجات هلال شهرستان فسا احمر واقع در سه راهی جلیان را یکی دیگر از اقدامت انجام گرفته طی 9 گذشته دانست.

نماینده مردم فسا ادامه داد: به منظور حل مشکلات حوزه آب شهرستان از جمله تجهیز و عملیات برق رسانی و بهره برداری چاه مجموعه بیشه زرد، عملیات برق رسانی و تجهیز چاه و اجرای خط انتقال و اتصال به شبکه روستایی اکبرآباد و حسین آباد (پروژه قادرآباد)، اصلاح شبکه های روستایی و شهری، تصفیه خانه و شبکه فاضلاب شهری ، تعویض خط مهدی آباد به فسا، ورود سه حلقه چاه شیدانک به مدار آبرسانی ، تقویت ایستگاه پمپاژ کچوییه و بهسازی و افزایش قدرت ایستگاه پمپاژ روستای تنگ کرم اقدامات بسیاری انجام گرفته است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی