کد خبر : 9233

عسکری:

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از بخشودگی سود و جریمه تسهیلات کشاورزان، دامداران، عشایر و کارگاه‌ها خسارت دیده از ابتدای سال ۹۴ طی مصوبه امروز مجلس خبر داد.

در جریان بررسی لایحه بودجه سال 1400 در صحن علنی نمایندگان ، امروز، دولت را مکلف به بخشودگی سود، کارمزد و جریمه تسهیلات دریافتی از ابتدای سال ۹۴ کشاورزان، دامداران، مرغداران، عشایر، کارگاه‌ها و واحدهای صنایع تبدیلی- تکمیلی بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و آسیب دیده از خشکسالی و امهال اصل آن به مدت ۳ سال کردند.

به همین منظور محمدجواد عسکری ، توضیح داد:  کشاورزان به دلیل حوادثی مانند خشکسالی و سرمازدگی توان پرداخت وام‌ها و سود و دیرکرد آن را ندارند اما براساس مصوبه مجلس، دولت تنها اصل وام دریافتی از ابتدای سال ۹۴ را دریافت کرده و سود و دیرکرد آن را می‌بخشد ضمن آنکه امهال اصل این وام‌ها به مدت ۳ سال خواهد بود.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانک‌ها نمی‌توانند بهانه تراشی کرده و بگویند؛ این مصوبه شامل حال آن‌ها نمی‌شود یا اینکه بگویند؛ سقف آن پر شده و از عملیاتی کردن آن امتناع ورزند چراکه مجلس بر اجرای این مصوبه نظارت خواهد کرد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی