کد خبر : 9207

اقتصاددان مازندرانی!

بحث این روزهای کمیسیون تلفیق مجلس در مورد بودجه 1400 در کنار همه متن و حاشیه هایی که داشت

بحث این روزهای کمیسیون تلفیق مجلس در مورد بودجه 1400 در کنار همه متن و حاشیه هایی که داشت شاهد استدلالات قوی یک اقتصاددان مازنی در رفع ایرادات بودجه به نفع توانمندسازی اقتصاد کشور، توجه به اقشار محروم، شفافیت در استفاده از منابع ارزی و حذف رانت های نهفته در آن و ... بود.

در این مقال هدف بررسی تخصصی این امرن و نظرات موافقین و مخالفین بودجه نیست بلکه توجه به این نکته است که چطور با انتخاب درست مردم (ضمن احترام به همه سلائق و انتخاب ها در حوزه های مختلف ) در شرایط فعلی کشور که اقتصاد و توجه به معیشت می بایست اولویت اول دولتمردان و مسئولین باشد حضور فردی مانند دکتر سید شمس الدین حسینی که دارای تحصیلات آکادمیک مرتبط و تجربه مدیریت اقتصادی در دوران تحریم ها بود در جایگاه قانونگذاری و نظارت می تواند مغتنم و با ارزش باشد. به بهانه یکسالگی انتخاب نمایندگان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید به مردم هوشمند و آگاه غرب استان مازندران بابت این حسن انتخاب تبریک گفت. شأن نمایندگی و جایگاه آن فقط معطوف به جغرافیای انتخاب و حوزه انتخابیه نیست بلکه جایگاهی ملی در تصمیم گیری های کلان کشور است.

برکات چنین انتخاب های درستی از جغرافیای یک شهر و استان فراتر و در بعد ملی به نفع مردم و حاکمیت نظام خواهد بود.نگاه کلان، تجربه ملی، دلسوزی منطقه ای و روحیه مردم داری شاخصه اصلی یک نماینده و بصورت کلی یک کارگزار نظام اسلامی است.

به دکتر حسینی بابت داشتن این شاخصه ها و به مردمی که زمینه خدمت مجدد امثال ایشان را فراهم نمودند با کمال تواضع باید تبریک گفت.

انشاءلله نظام مدیریتی کشور در آینده نزدیک از چنین چهره های ملی که بومی استان ولایی و نخبه پرور مازندرانند بهره های بیشتری خواهد برد.

امید نیک نژاد کارشناس ارشد رسانه و فرمانداراسبق شهرستانهای فریدونکنار و جویبار

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی