کد خبر : 8832

فیروزی در تشریح نشست کمیسییون صنایع و معادن مجلس:

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو در کمیسیون متبوعش خبر داد.

حجت اله فیروزی  در تشریح نشست امروز(سه‌شنبه28 بهمن ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: ماده ۴ طرح ساماندهی صنعت خودرو اعاده شده از شورای نگهبان در جلسه امروز کمیسیون با حضور نماینده شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و اصلاح شد؛ بر اساس این اصلاح مقرر شد خودروهای تولید شده داخلی در بورس عرضه شوند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این ماده قیمت پایه  عرضه خودرو در بورس توسط سازمان حمایت از مصرف کننده تعیین شده و ساز و کار تحقق این مهم باید در بورس مهیا شود، افزود: طرح ساماندهی صنعت خودرو مصوب مجلس دهم بود که شورای نگهبان به ماده ۴ آن ایراد گرفت؛ این موضوع در جلسه امروز کمیسیون بررسی و ایرادات آن رفع شد.

وی همچنین درباره طرح طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم تدوین شده است، توضیح داد: کلیات این طرح در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شده و جزئیات آن در دست بررسی است و کمیسیون پس از بررسی بودجه به آن رسیدگی خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به محورهای این طرح، ادامه داد: علاوه بر  عرضه خودرو در بورس، مسائلی مانند کیفیت، بومی سازی، قطعه سازان، خدمات پس از فروش و... نیز در آن بررسی شده است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی