کد خبر : 8771

سلیمی؛

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه اصلاح شده توسط دولت همچنان نمی‌تواند پاسخگوی مسائل بودجه‌‎ای کشور باشد لذا حتما باید در تلفیق چکش کاری شود.

علیرضا سلیمی  با اشاره به برخی از ایراداتی که همچنان در لایحه بودجه پس از اصلاح توسط دولت وجود دارد، گفت: متاسفانه موضوعاتی مهمی همچون حمایت از معیشت مردم و رفع تبعیض در بودجه همچنان در بودجه لحاظ نشده‌اند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس توقع اصلاح ساختاری بودجه را از دولت داشت، گفت: با توجه به اینکه دولت 2 سال است بر روی موضوع اصلاح ساختار بودجه مانور می‌دهد انتظار بود؛ این اصلاحات ساختاری را در لایحه بودجه 1400 لحاظ کند اما متاسفانه تغییر چندانی در ساختار لایحه اصلاح شده‌ای -که امروز به مجلس تقدیم کرد- دیده نمی‌شود.

وی بودجه تهیه شده را تورم‌زا دانست و گفت: در مسائل مهمی مانند وابستگی بودجه به نفت و کمک به معیشت مردم تغییر معناداری دیده نمی‌شود ضمن اینکه نحوه توزیع ارز شفافیت لازم را ندارد لذا نگرانی ادامه استفاده افراد خاص از منابع عمومی وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنان اشکالات جدی در موضوعاتی مانند واگذاری‌ها و انتشار اوراق -که به معنای آینده فروشی است- در این اصلاحیه دیده می‌شود، اظهار کرد: معتقدم این بودجه نمی‌تواند پاسخگوی مسائل بودجه‌‎ای  کشور باشد لذا حتما باید در تلفیق چکش کاری شود./

 

ارسال نظر

سیاسی
اقتصادی
اجتماعی