کد خبر : 8682

شریعتی مطرح کرد:

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اجرای طرح جهش تولید مسکن منافع سوداگران بازار را به خطر می‌اندازد، گفت:با افزایش عرضه مسکن به صورت منظم و مداوم، سوداگران ناچار به عقب نشینی شده و مجبور به پذیرش قواعد جدید بازار خواهند شد.

غلامرضا شریعتی اندراتی ،  با بیان اینکه طرح جهش تولید و تامین مسکن با ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا به صورت طبیعی مانع افزایش قیمت مسکن شده و مطابق با قواعد علم اقتصاد موجب کاهش قیمت خانه نیز خواهد شد، گفت: عدم تناسب میان عرضه و تقاضا در شرایط فعلی موجب افزایش چشمگیر قیمت مسکن شده است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با تصویب و عملیاتی شدن طرح جهش تولید و تامین مسکن، دولت سالانه یک میلیون واحد مسکونی خواهد ساخت. این مهم ضمن تاثیر مثبت در رونق بازار و بهبود وضعیت کسب و کارها، نیاز جدی جامعه به مسکن را نیز رفع می‌کند، از طرفی رویکرد این طرح، ساخت مسکن مناسب برای محرومان، اقشار آسیب پذیر و کم درآمد است.

اجرای طرح جهش تولید مسکن منافع سوداگران بازار را به خطر می‌اندازد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: سوداگران بازار مسکن که سودشان در دلالی و سوداگری است،  با اجرای طرح جهش تولید و تامین مسکن منافعشان به خطر افتاده و بی درنگ مقاومت می‌کنند و مانع کاهش قیمت مسکن می‌شود اما با افزایش عرضه مسکن به صورت منظم و مداوم در طول سال، سوداگران ناچار به عقب نشینی شده و مجبور به پذیرش قواعد جدید بازار خواهند شد.

ضرورت استفاده از ظرفیت بافت فرسوده برای تامین مساکن مورد نیاز کشور

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد تصریح کرد: در طرح جهش تولید و تامین مسکن به تامین زمین ارزان قیمت و رایگان برای انبوه سازان و سازندگان اشاره شده است، این درحالی است که استفاده از ظرفیت بافت فرسوده و الزام به احیا و بازسازی این مساکن از ضروریاتی بوده که در طرح مذکور به آن اشاره و تاکید شده است چرا که به دلیل وجود خدماتی مانند تلفن، آب و برق گاز در این مناطق، هزینه ساخت مسکن به صرفه تر خواهد شد. لذا استفاده از ظرفیت بافت‌های فرسوده و یا بازسازی این مناطق در طرح جهش تولید و تامین مسکن پیش‌بینی شده است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی