کد خبر : 8661

دنیا مالی تاکید کرد:

نماینده مردم انزلی در مجلس، با بیان بیان اینکه آلایندگی شیرابه ها ناشی از پسماند بسیار خطرناک تر از زباله های خانگی است،گفت: علی رغم همه اقدامات انجام شده انباشتگی در حوزه آب و فاضلاب داریم.

 احمد دنیا مالی نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی در خصوص حل مشکل پسماند در استان های شمالی از جمله گیلان، مازندران و گلستان، گفت: حدود یک‌هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۰ برای این حوزه پیش بینی شده که ما با کمک همه نمایندگان شمال کشور درصددیم این مقدار را به سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برسانیم.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی در حاشیه افتتاح ۴۱ پروژه آب و فاضلاب استان گیلان به میزبانی شهرستان بندرانزلی،  اظهارداشت: معتقدم در حوزه هایی مثل محل دفن زباله های سراوان اگر این مشکل حل نشود خیلی از زحمات بی نتیجه خواهد بود.

وی تاکید کرد: تلاش های صورت گرفته در خصوص حل مشکلات شیرابه های سراوان باید برای مردم قابل لمس باشد چون این حوزه سلامت مردم را تهدید می کند و از  همین رو  ما نیز در مجلس می کوشیم اعتبارات حوزه آب و فاضلاب و همچنین پسماند را بیشتر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در مجمع نمایندگان استان مورد توافق همگان قرار گرفت مقوله فاضلاب و پسماند است در صورتی که در استان گیلان ظرف چند سال آینده بتوانیم این مشکلات را حل کنیم به نتایج خوبی خواهیم رسید.

دنیا مالی ایجاد تصیفه خانه برای مدیریت پسماند را بسیار مهمتر از ایجاد تصفیه خانه های فاضلاب خانگی عنوان و تصریح کرد: آلایندگی شیرابه های ناشی از پسماند بسیار خطرناک تر از زباله های خانگی است و تلاش می کنیم در این حوزه مشکلات استان را رفع کنیم.

دنیا مالی با اشاره به تاثیر بیولوژیکی مخرب شیرابه های سروان  افزود: در مهار شیرابه های سروان هرچقدر رشت قوی کار کند علی الخصوص در ضلع شمالی جایی که زرجوب و گوهر رود به تالاب انزلی می ریزند ما آسیب کمتری خواهیم دید. آسیب جدی ما شیرابه های سراوان و پساب های صنعتی شهرک صنعتی است.

وی با بیان اینکه ما علی رغم همه اقدامات انجام شده انباشتگی تکالیف در حوزه آب و فاضلاب داریم، تاکید کرد: تکالیف پیش رو با این مقدار اعتبارات کافی نخواهد بود.با توجه به روند افزایش جمعیت و بارگذاری هایی که در شهرها داریم حل مشکلات خصوصا در حوزه انزلی که به جهت خطی بودن و مجاورت با دریا و تالاب با دشوری هایی همراه خواهد بود.

نماینده مردم انزلی در مورد تعیین تکیف وضعیت زباله های سراوان افزود: یکی از مشکلاتی که در وزارت کشور و مجمع نمایندگان شمال مورد بررسی قرار گرفت متولی گری مدیریت شهری شیرابه های پسماند است. تغییرات در حوزه مدیریت شهری یکی از مشکلات این بخش است و اختصاص بودجه ای که وزارت کشور به شهرداری ها ( شهرداری رشت و انزلی) می دهد ما را برآن داشته تا این بودجه را قاعده مند کنیم.

 وی در پایان یادآور شد: یکی از مراکزی که مردم گیلان را در ۴۰ سال گذشته آزار می دهد پسماند سراوان و آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود در اثر شیرابه این زباله ها است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی