کد خبر : 8594

حسینی‌کیا:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با دائمی شدن عضویت ایران در اوراسیا، تحریم ناکارآمد شده و درآمدهای ارزی حاصل از توسعه صادارت غیرنفتی افزایش می‌یابد.

سیدجواد حسینی کیا درباره لزوم استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی اتحادیه اوراسیا، گفت: با دائمی شدن عضویت ایران در اوراسیا، تحریم ناکارآمد شده و درآمدهای ارزی حاصل از توسعه صادارت غیرنفتی افزایش می‌یابد؛ درواقع ایران می‌تواند با استفاده از ظرفیت اتحادیه اوراسیا و گسترش تبادلات تجاری پتانسیل‌های بلااستفاده‌ی واحدهای تولیدی کشور را فعال کند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: با شناسایی بازارِ کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا می‌توان خطوط تولید داخلی را به گونه‌ای تنظیم کرد که محصولات تولیدی علاوه بر تامین نیاز بازار داخل، استاندارد لازم برای صادرات به سایر کشورها و به ویژه اوارسیا را نیز داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بر ضرورت استفاده از ظرفیت اتحادیه اوراسیا برای تامین برخی نیازهای داخل تاکید کرد و ادامه داد: جمعیت بسیار کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، بازار هدف مناسبی برای صادرات محصولات ایرانی است و علاوه بر اینکه می‌توان زمینه صادرات محصولات کشاورزی را فراهم کرد برای صنایع نیز فرصت مغتنمی است تا بتوانند تولید خود را افزایش داده و آن را صادر کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس استفاده از ظرفیت اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای رشد صادرات کشاورزی را ضروری دانست و اضافه کرد: هرچند در شرایط کنونی، تولید واحدهای صنعتی و تولیدی با وجود تحریم‌ رشد یافته اما تداوم این موضوع مستلزم ورود به بازار جهانی بوده و اتحادیه او اسیا فرصت مناسبی برای تحقق این مهم است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی