کد خبر : 8561

طاهری:

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با بیان اینکه افزایش حقوق باید به صورت پلکانی باشد، گفت: کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی یکی از الزامات است که دولت باید این اصلاح را در لایحه بودجه پیش‌بینی کند.

مصطفی طاهری ، درباره اصلاحاتی که دولت باید در لایحه بودجه سال 1400 اعمال کند، گفت: دولت در وهله نخست باید تراز عملیاتی بودجه را اصلاح کند از سوی دیگر کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی یکی از الزامات است زیرا فروش روزانه 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت غیرواقعی است.

میزان بدهی دولت بابت فروش اوراق، نباید بیشتر از برنامه ششم باشد

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در لایحه اصلاحی دولت، میزان بدهی دولت بابت فروش اوراق، نباید بیشتر از برنامه ششم باشد، افزود: افزایش حقوق باید به صورت پلکانی باشد چراکه رشد 25 درصدی حقوق‌ها به صورت یکسان، موجب بیشتر شدن اختلاف حقوق‌های بالا و پایین می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، اضافه کرد: میزان ارز 4200 تومانی پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 1400 باید شفاف باشد همچنین باید مشخص شود نرخ تبدیل سایر ارزها در لایحه بودجه چه عددی در نظر گرفته شده است.

ضرورت واقعی کردن یارانه خرید تضمینی گندم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اصلاح نرخ ارز در حقوق ورودی واردات، تعیین تکلیف سهام و بدهی صندوق توسعه ملی و واقعی کردن یارانه خرید تضمینی گندم را از جمله سایر اصلاحات ضروری  در لایحه بودجه دانست./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی