کد خبر : 8477

نقدعلی:

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بزرگی در زمینه صادرات محصولات گلخانه‌ای به روسیه وجود دارد، گفت: عمده نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور از آمریکای جنوبی وارد می‌شود، می‌توانیم بخشی از نیاز دامداران را از طریق روسیه تامین کنیم.

 
محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص استفاده از ظرفیت صادرات محصولات کشاورزی به روسیه و اوراسیا، گفت: طی هفته‌های گذشته در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی نشستی به منظور بررسی ظرفیت‌های صادراتی به کشور روسیه با حضور سفیر ایران در این کشور و تعدادی از صادرکنندگان برگزار شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بزرگی در زمینه صادرات محصولات گلخانه‌ای و کشت فراسرزمینی در روسیه وجود دارد، ادامه داد: عمده نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور از آمریکای جنوبی وارد می‌شود، می‌توانیم بخشی از نیاز دامداران را از طریق روسیه تامین کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از مشکلات موجود برای صادرات محصولات کشاورزی به روسیه ناشی از سوء مدیریت، دلال بازی و عدم برنامه ریزی است، تصریح کرد: تعداد کشتی‌های کانتینر بر کشور برای حمل محصولات کشاورزی به روسیه بسیار محدود است.

وی با اشاره به اینکه باید وزارت امور خارجه در زمینه دیپلماسی اقتصادی ورود جدی‌تری داشته باشد، ادامه داد: توسعه صادرات به روسیه می‌تواند ایران را از حیث وابستگی به صادرات و واردات اروپا بی‌نیاز کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی