کد خبر : 8158

رئیسی مطرح کرد:

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی برخی از مزارع پرورش میگو در شرق استان هرمزگان با قارچ سفیدک مواجه شده‌اند که نگرانی و زیان مالی بسیار زیادی را برای فعالان در این بخش به همراه داشته است.

حسین رئیسی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  ، در خصوص مشکلات پرورش دهندگان میگو در شرق استان هرمزگان، گفت: پرورش میگو یکی از استعدادها و ظرفیت‌های شرق استان هرمزگان محسوب می‌شود و افراد زیادی در این زمینه مشغول فعالیت هستند.

نماینده مردم بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه پرورش دهندگان میگو در شرق استان هرمزگان با مشکلات بسیار زیادی روبه رو هستند، ادامه داد: سیکل واگذاری مزارع به پرورش دهندگان میگو طولانی شده و لارو نیز به میزان کافی در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه لارو میگوی موجود، نیاز کشور را تامین نمی‌کند و توان تولید به میزان کافی وجود ندارد، عنوان کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی برخی از مزارع پرورش میگو در شرق استان هرمزگان با قارچ سفیدک مواجه شده‌اند که نگرانی و زیان مالی بسیار زیادی را برای فعالان در این بخش به همراه داشته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقداماتی در زمینه مقابله با قارچ سفیدک میگو صورت گرفته اما نمی‌تواند از شیوع آن جلوگیری کند، گفت: راه کار اصولی جلوگیری از شیوع قارچ سفیدک در مزارع پرورش میگو جلوگیری از توزیع لاروهای مولد آلوده و نامرغوب است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی