کد خبر : 8081

فیروزی:

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید از آنجا که خودروسازان با رشد نرخ ارز با دلیل گرانتر شدن مواد اولیه و... خواستار افزایش قیمت خودرو هستند، حال نیز باید خواسته آنها ملاک قرار گرفته و قیمت خودرو به دلیل اُفت نرخ دلار کاهش یابد.

 
 

حجت اله فیروزی درباره ضرورت کاهش قیمت خودرو در کارخانه متناسب با اُفت نرخ دلار، گفت: هرچند پیش از ارزیابی ادعای خودروسازان مبنی بر زیان‌ده بودن قیمت‌ها، نمی‌توان درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو با قاطعیت تصمیم‌گیری کرد اما منطق حکم می‌کند در شرایطی که با استناد به رشد نرخ ارز، قیمت خودرو افزایش می‌یابد با کاهش بهای دلار نیز، خودرو ارزان شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: خودروسازان ادعا می‌کنند با وجود افزایش قیمت خودرو طی ماه‌های اخیر، همچنان زیان‌ده بوده و خواستار افزایش قیمت هستند؛ این ادعا تاکنون مورد راستی آزمایی قرار نگرفته است.

بخشی از زیان خودروسازی‌ها ناشی از هزینه‌های سربار تولید است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: بهای تمام شده تولید خودرو باید با دقت محاسبه شود تا میزان زیان یا سود آنها مشخص شود، البته در صورت احراز زیان خودروسازان باید منشا آن نیز مشخص شود زیرا بخشی از زیان این شرکت‌ها ناشی از هزینه‌های سربار تولید است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: از آنجا که خودروسازان با رشد نرخ ارز با دلیل گرانتر شدن مواد اولیه و... خواستار افزایش قیمت خودرو هستند، حال نیز باید خواسته آنها ملاک قرار گرفته و قیمت خودرو به دلیل اُفت نرخ دلار کاهش یابد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی