کد خبر : 8025

اوسطی:

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: آنفولانزای پرندگان در صورت شیوع قابل انکار و اختفا نیست و باید بررسی‌هایی لازم در زمینه وجود این ویروس در کشور توسط سازمان دامپزشکی صورت بگیرد.

پرویز اوسطی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص شیوع آنفولانزای پرندگان در بین واحدهای پرورش مرغ، گفت: در صورت شیوع ویروس آنفولانزای پرندگان در بین واحدهای مرغداری تلفات بسیار زیادی به همراه دارد و بلافاصله محل مشاهده تلفات قرنطینه می‌شود.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آنفولانزای پرندگان در صورت شیوع قابل انکار و اختفا نیست، عنوان کرد: باید بررسی‌هایی لازم در زمینه شیوع ویروس آنفولانزای پرندگان توسط سازمان دامپزشکی صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان دامپزشکی قطعا در صورت شیوع آنفولانزای پرندگان اقدامات لازم را انجام می‌دهد، ادامه داد: دامپزشکی به صورت مرتب گله‌های مرغ را پایش و با مشاهده علائم بیماری بر اساس پروتکل‌های جهانی و بین المللی اقدام می‌کند.

 عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال تاثیر شیوع آنفولانزای پرندگان بر میزان تولید گوشت مرغ و تخم مرغ، گفت: متاسفانه شیوع آنفولانزای پرندگان بر میزان تولید گوشت مرغ و تخم مرغ تاثیر منفی دارد و با شروع فصل گرما این بیماری از بین می‌رود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی