کد خبر : 7817

سلیمی:

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی صرفا در دستتان حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر می‌چرخد و آن‌ها نیز از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنند، گفت: یک نفر به اندازه یارانه تمامی مردم از ارز ۴۲۰۰ تومانی سود برده است.

علیرضا سلیمی ، با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مبنی بر حذف ارز 4200 تومانی، گفت: قرار بود به دنبال توزیع ارز 4200 تومانی، کالاهای اساسی به قیمت معقول به دست مردم برسد اما اکنون این ارز صرفا در دستتان حدود 300 تا 400 نفر می‌چرخد و آن‌ها نیز از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت‌ها نیز در کف بازار مدیریت نشده‌اند، افزود: به عنوان مثال با وجود آنکه به کنجاله، سویا یا ذرت ارز 4200 تومانی تعلق می‌گیرد اما قیمتی هم طراز با نرخ آزاد دارند.

وی با بیان اینکه طی 3 سال گذشته 55 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی پرداخت شده که این عدد بسیار بزرگی است، ادامه داد: سوال این است چرا مردم نتیجه پرداخت این رقم بزرگ ارز 4200 تومانی را ندیده‌اند؟

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیشنهادی وجود دارد مبنی بر اینکه مابه التفاوت قیمت ارز مستقیم به خود مردم داده شود، البته حذف ارز 4200 تومانی الزام و پیش نیازی دارد و آن پرداخت مابه‌التفاوت قیمت ارز به صورت مستقیم به مردم است. این اتفاق می‌تواند با صدور و توزیع کارت خرید کالاهای اساسی یا دارو یا هر مسیر دیگری تحقق پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق گفته رئیس کمیسیون تلفیق یک نفر به اندازه یارانه تمامی مردم از ارز 4200 تومانی سود برده است، افزود: چنین اتفاق تلخی ثمره بی‌مسئولتی مدیران و فساد پیرامون توزیع ارز 4200 تومانی است لذا حذف این ارز از نظر مجلس ضروری است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی