کد خبر : 7808

رضایی کوچی با اشاره به عدم تحقق وعده‌های وزیر صمت برای کنترل بازار مصالح ساختمانی؛

رئیس کمیسیون عمران مجلس، ضمن انتقاد از نبود نظارت بر بازار مصالح ساختمانی و افزایش ۱۰۰درصدی قیمت برخی از اقلام مانند سیمان، از حضور وزیر صمت برای پاسخگویی درباره لجام‌گسیختگی بازار مصالح ساختمانی و عدم تحقق وعده‌های خود برای کنترل بازار خبر داد.

محمدرضا رضایی کوچی، ضمن انتقاد از نبود نظارت کافی بر بازار مصالح ساختمانی و افزایش 100درصدی قیمت برخی از اقلام مانند سیمان، گفـت: در حال حاضر شاهد افزایش 100درصدی قیمت برخی از مصالح ساختمانی به ویژه سیمان از درب کارخانه تا بازار مصرف هستیم که نقش مهمی بر قیمت تمام شده مسکن دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس، خلاء نظارتی را عامل افزایش قیمت مصالح ساختمانی ارزیابی کرد و افزود: افزایش قیمت سیمان با وجود تولید مازاد در کشور، نتیجه عدم نظارت و ناکارآمدی دستگاه ناظر است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفت و آمدهای وزیر صمت به مجلس و وعده های ایشان  برای کنترل بازار مصالح ساختمانی نتیجه‌ای به همراه نداشته است، خاطرنشان کرد: در همین راستا وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت پاسخگویی و ارائه توضیح در خصوص دلایل افزایش قیمت مصالح و عدم نظارت کافی، به کمیسیون عمران خواهد آمد. /

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی