کد خبر : 7268

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با طرح سوالی از وزیر نفت، عنوان کرد: با وجود تذکرات علت تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت چیست؟

 

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس ، با اشاره به طرح سوال خود از وزیر نفت گفت: این سوال در رابطه با تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت طرح شده است.

وی افزود: در این طرح آمده که با وجود تذکرات علت صدور دستور برای تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت چیست؟

متن کامل طرح سوال نماینده شاهین‌شهر از وزیر نفت به شرح زیر است:

خلاصه سوال: علیرغم تذکرات متعدد کتبی و شفاهی، علت اصرار جنابعالی برای تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت و به خطر انداختن سلامت مردم چیست؟

شرح سؤال: جناب آقای وزیر

نشر آلاینده‌های خطرناک از دودکش نیروگاه‌های حرارتی با سوخت فسیلی نظیر مازوت یکی از عوامل مهم انتشار اکسیدهای گوگرد، اکسیدهای ازت و دیگر گازهای ناشی از سوخت ناقص و تولید باران اسیدی است که تمام این ترکیبات سمی و سرطان‌زا هستند.

اظهارات اخیر جنابعالی و اصرار برای تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت سوالات زیر را در پی دارد:

۱- هیاهوی دولتمردان و شخص جنابعالی از شروع دولت یازدهم برای آلایندگی ناشی از مصرف بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها با اظهارات جدیدتان برای سوزاندن مازوت که به مراتب بسیار خطرناک‌تر است چه توجیهی دارد؟

۲-اگر دلیل این اصرار تولید ناگزیر مازوت است چرا رایزنی برای فروش آن در دستور کار قرار نمی‌دهید؟

۳- اگر مشکل پیش آمده به دلیل اشباع انبارهای ذخیره مازوت است چرا به جای سرمایه‌گذاری برای ساخت انبار ذخیره از ریه‌های مردم به عنوان انبار استفاده می‌کنید؟

۴- اگر ضرورت این تغییر سوخت کمبود گاز در زمستان است تدبیر و مدیریت افراد با تجربه‌ای مثل جنابعالی در همین جاها بایستی خود را نشان دهد تاوان مدیریت غیرصحیح تولید و مصرف را چرا باید مردم بپردازند؟

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی