کد خبر : 7263

سنگدوینی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق ۱۴۰۰ تشریح کرد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در مجلس، جلوگیری از خام‌فروشی و حمایت از تولید داخلی را ازجمله علل اخذ مالیات از درآمدهای‌های حاصل از صادرات مواد خام و نیمه خام عنوان کرد.

 
 

رمضانعلی سنگدوینی با اشاره به مصوبه کمیسیون بودجه سال 1400 مبنی براینکه درآمدهای‌های حاصل از صادرات مواد خام و نیمه خام پتروشیمی، نفت و گاز مشمول مالیات می‌شوند، گفت: این مهم با هدف جلوگیری از خام فروشی و حمایت از تولید داخلی مورد توجه قرار گرفت.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم دریافت مالیات از صادارت مواد خام و نیمه خام به معنای حمایت از نیروی انسانی و تولیدات خارجی است، افزود: حدود 10 هزار میلیارد تومان از حذف معافیت مالیات بر درآمد حاصل از صادرات مواد خام و نیمه خام به دست می‌آید.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش وابستگی به نفت و توسعه صنایع پایین دستی دو هدف مهم کمیسیون تلفیق به شمار می‌آیند، ادامه داد: اگرچه دولت فروش 2 میلیون و  300 هزار بشکه نفت در روز را در لایحه پیش‌بینی کرده بود اما کمیسیون تلفیق سقف صادرات را با هدف کاهش وابستگی به نفت یک و نیم میلیون بشکه تعیین کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شواری اسلامی اظهار کرد: به نظر می‌رسد؛ فروش 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت در روز برای سال آینده به لحاظ عملیاتی، سیاسی و محاسبات اقتصادی غیرواقعی و دست نیافتنی است به همین دلیل کمیسیون تلفیق با آن مخالفت کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی