کد خبر : 7088

بدری مطرح کرد:

عضو کمیسیون عمران مجلس گفـت: قیمت بالای مصالح ساختمانی و زمین موجب گرانی خانه شده و ورود مسکن به بازار سرمایه تاثیر چندانی در کاهش قیمت آن نخواهد داشت.

صدیف بدری  با اشاره به تاثیر منفی بورس مسکن بر قیمت بازار ملک گفت: بورس مسکن با جذب سرمایه‌های خرد مردم تا حدودی به کاهش قیمت مسکن کمک می‌کند اما در حال حاضر قیمت بالای مصالح ساختمانی و زمین است که موجب گرانی خانه شده و ورود مسکن به بازار سرمایه در این حوزه تاثیری نخواهد داشت.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با سیر نزولی قیمت مسکن در تهران و برخی از کلانشهر‌ها، افزود: در حال حاضر بازار مسکن رکود دارد و آماری که در خصوص کاهش قیمت ملک مطرح می‌شود واقعی نیست،  بانک مرکزی این کاهش را 1.5 درصد و اتحادیه املاک و بنگاه‌داران 10 الی 15 درصد اعلام می‌کنند، در حالی که  بازار در رکود کامل قرار داشته و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قیمت هر متر خانه در برخی از مناطق تهران  در حالی 5 میلیون کاهش داشته که در یک سال اخیر بیش از 100 درصد افزایش داشته است. بنابراین کاهشی که این روزها از آن صحبت می‌شود رافع مشکلات مردم نیست.   

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بازار مسکن دچار رکود تورمی شده است، اظهار کرد: رکود تورمی برای سازنده و مصرف کننده بسیار خطرناک است؛ این شرایط ناشی از انفعال دولت در مدیریت بازار مسکن است، رئیس جمهور کشور را به حال خود رها کرده و این افزایش‌ قیمت‌ها را امری طبیعی می‌داند در حالی که بخش عمده آن مربوطه به سوءمدیریت مدیران است متاسفانه دولت قوانین مصوب مجلس را به درستی اجرا نمی‌کند. 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی