کد خبر : 7081

ساداتی نژاد در نشست آغاز به‌کار کمیته تخصصی دانشجویی آب، کشاورزی و محیط زیست:

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت:اگر کمیته تخصصی دانشجویی آب، کشاورزی و محیط زیست و امثال آن در سایر کمیسیون‌ها به اهداف ترسیم شده دست یابند، به یکی از زمینه‌های اصلی تحول در مجلس و از اقدامات برجسته در راستای گام دوم انقلاب تبدیل می‌شود.

صبح امروز( یکشنبه ۱۴ دی‌ماه) در نشست آغاز به کار رسمی کمیته تخصصی دانشجویی آب، کشاورزی و محیط زیست که در محل کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی و با حضور سید جواد ساداتی‌نژاد، رییس کمیسیون برگزار شد، نقشه راه این کمیته به عنوان ظرفیتی برای مشاوره فکری برای نمایندگان مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

ساداتی نژاد ضمن اشاره به نقش‌های نظارتی و تقنینی مجلس، گفت: ‌نمایندگان مجلس به دلیل حجم گسترده وظایف و مشغله‌ها نیاز به مشاوره تخصصی در موضوعات مختلف دارند که این کمیته در این زمینه ‌می‌تواند بسیار اثربخش باشد.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ماموریت‌ها و حوزه گسترده مربوط به این کمیسیون، مسائلی همچون امنیت غذایی را از مسائل اصلی حال حاضر کشور برشمرد.

وی با اشاره به اهمیت شناسایی مسائل، اولویت‌ها و مزیت‌ها در این حوزه، پیمودن مسیر موجود تا وضع مطلوب را نیازمند کار کارشناسانه و واقع‌گرایانه عنوان کرد.

ساداتی‌نژاد ضمن ارزشمند شمردن ظرفیت فراهم آمده در این کمیته در جهت تقویت کارآمدسازی مجلس و آمادگی کامل برای همکاری با آن، اضافه کرد: اگر این کمیته و امثال آن در سایر کمیسیون‌ها به اهداف ترسیم شده برای آن دست یابند، به یکی از زمینه‌های اصلی تحول در مجلس شورای اسلامی و از اقدامات برجسته در راستای گام دوم انقلاب تبدیل می‌شود.

همچنین در این نشست حامد اقبالی، معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی با بیان این که با ایجاد کمیته تخصصی دانشجویی آب، کشاورزی و محیط زیست به دنبال کاهش فاصله بین نخبگان و تصمیم‌گیران هستیم، گفت: به تدریج در سایر کمیسیون‌ها نیز کمیته‌های تخصصی دانشجویان ایجاد می‌شود که در نهایت پارلمانی تخصصی از دانشجویان صاحب فکر و ایده برای عرصه حکمرانی کشور شکل می‌گیرد.

لازم به ذکر است باغخانی پور، دبیر کمیته تخصصی دانشجویی آب، کشاورزی و محیط زیست با اشاره به حضور افراد نخبه با تجربه سیاست‌پژوهی و تحصیلات عالی از دانشگاه‌های برتر کشور از استان‌های تهران، خراسان رضوی، خوزستان، مازندران و اصفهان، گفت: تا کنون مجموعا بیش از ده جلسه مقدماتی در کارگروه‌های این کمیته برگزار و چند طرح پیشنهادی و گزارش‌های تحلیلی برای کمیسیون آماده شده است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی