کد خبر : 6890

فیروزی تشریح کرد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از «شرکت دخانیات ایران» در کمیسیون متبوعش خبر داد.

 

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نشست امروز(دوشنبه 8 دی ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: بررسی درخواست رمضانعلی سنگدوینی نماینده گرگان و آق قلا مبنی بر انجام تحقیق و تفحص از عملکرد «شرکت دخانیات ایران» دستورکار امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل درخواست تحقیق و تفحص از «شرکت دخانیات ایران»، توضیح داد: از سال 80 با ورود شرکت‌های خارجی وابسته به انگلیس و آمریکا، سهم شرکت دخانیات از بازار داخلی کاهش یافته است که در پی این روند تمایل تنباکوکاران کشور به کشت تنباکو به شدت کم شده است.

وی با بیان اینکه «شرکت دخانیات ایران» در سال‌های گذشته 11 هزار نفر نیرو داشته که به دلیل کاهش تولیدات و کاهش سهم این شرکت از بازار به 5 هزار نفر تقلیل یافته، اضافه کرد: در حال حاضر شرکت‌های خارجی حدود 70 درصد از بازار ایران را تصاحب کردند و این امر موجب زیان شرکت دخانیات و تنباکوکاران شده است.

به گفته این نماینده مردم در مجلس یازدهم انتصابات افراد متخلف در شرکت دخانیات ایران و انعقاد قرارداد نامناسب یکی دیگر از دلایل نماینده متقاضی تحقیق و تفحص از«شرکت دخانیات ایران» است.

فیروزی با اشاره به صحبت‌های مدیرعامل شرکت دخانیات ایران، ادامه داد: میزان تولید این شرکت در سال 99 نسبت به 98 افزایش چشمگیری یافته است از سوی دیگر احیای مجدد ظرفیت های این شرکت به تلاش بیشتری نیاز دارد.

فیروزی تصریح کرد: افزایش سرمایه گذاری خارجی در حوزه دخانیانت ایران و به کارگیری ظرفیت‌های خالی از جمله پیشنهادات نمایندگان در نشست کمیسیون صنایع بود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تحقیق و تفحص از «شرکت دخانیات ایران» در جلسات آینده تعیین تکلیف می شود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی