کد خبر : 6853

محمودزاده:

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، گفت: در حال حاضر میزان ذخیره استراتژیک نهاده دامی در کشور کم شده است و مرغداران نمی‌توانند با تکیه بر قول تامین نهاده اقدام به جوجه ریزی با ریسک بالا کنند.

جلال محمودزاده نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص افزایش میزان واردات نهاده‌های دامی، گفت: تامین و واردات به موقع نهاده‌های دامی موجب افزایش جوجه ریزی و کاهش قیمت گوشت مرغ می‌شود.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید آمارهای اعلام شده از سوی نهاده‌های مسئول در زمینه میزان واردات نهاده‌های دامی به صورت دقیق باشد، ادامه داد: درحال حاضر میزان ذخیره استراتژیک نهاده‌های دامی بسیار پایین آمده، در صورت کاهش نهاده دامی باید نیاز دامداران و مرغداران از محل ذخیره استراتژیک تامین شود.

ذخیره استراتژیک نهاده در میان مرغدارن خُرد توزیع شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر نهاده‌های دامی در بازار و در اختیار دامداران و مرغداران قرار بگیرد قیمت مرغ کاهش پیدا کند، عنوان کرد: دولت میزان نهاده‌ موجود در انبارهای ذخیره استراتژیک را در میان مرغداران خرد توزیع کند و این انبارها را با استفاده از محموله‌های در حال تخلیه در بنادر مجددا تکمیل کندد.

مرغداران تنها درصورت تامین نهاده اقدام به جوجه ریزی می‌کنند

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان ذخیره استراتژیک نهاده دامی در کشور کم شده است، ادامه داد:مرغداران نمی‌توانند با تکیه بر قول تامین نهاده توسط دستگاه‌های مسئول اقدام به جوجه ریزی با ریسک بالا کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی