کد خبر : 6800

ساداتی نژاد درتشریح نشست کمیسیون کشاورزی:

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در جریان بررسی جزء ۲ تبصره ۱۳ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰در راستای حمایت از صندوق بیمه محصولات کشاورزی اعتبار این صندوق از ۲۵ هزار میلیارد ریال به ۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

سید جواد ساداتی‎‌نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( سه‌شنبه 2 دی‌ماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: دستور کار امروز کمیسیون کشاورزی در خصوص بررسی پیشنهادات و تبصره‌های لایحه بودجه در حوزه کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست بود.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با حذف بنده )ه‍) تبصره چهار در لایحه بودجه سال آینده اعتبارات طرح آبیاری تحت فشار و نوین، پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان داری، تکمیل طرح 550 هزار هکتاری خوزستان، حمایت از مرغ لاین آرین و مقابله با اثرات مخرب ریزگردها و تأثیر آن بر شبکه‌های برق و طرح‌های آبرسانی روستایی و عشایری و توسعه شبکه‌های آن در ذیل تبصره پنج با عنوان انتشار 26 هزار میلیارد تومان اوراق مالی تامین می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: درآمد حاصل از افزایش یک دهم درصد عوارض واردات نهاده‌های کشاورزی به منظور پژوهش در راستای امنیت غذایی، تولید سم و بذر در اختیار سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی قرار می‌گیرد.

وی، ادامه داد: مقرر شد بر اساس تبصره هشت لایحه بودجه سال آینده به ازای هر متر مکعب برداشت آب از آبخوان‌ها، حداکثر معادل 200ریال از کشاورزان دریافت و 50درصد آن در حوزه فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوان داری و 50درصد باقی مانده در اختیار وزارت جهاد کشاورزی و نیرو قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان،گفت: در جریان بررسی جزء 2 تبصره 13 لایحه بودجه سال 1400در راستای حمایت از صندوق بیمه محصولات کشاورزی اعتبار این صندوق از 25 هزار میلیارد ریال به 30 هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرد، همچنین اعتبار صندوق بیمه دام و طیور از یک هزار و 200میلیارد ریال 2 هزار میلیارد ریال افزایش داده شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی