کد خبر : 6772

حسینی نشست عصر امروز کمیسیون عمران را تشریح کرد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز، اعضای این کمیسیون مقرر کردند که وزارت راه و شهرسازی در سال آینده تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال نسبت به وثیقه‌گذاری اراضی خود نزد بانک‌ها برای دریافت و ارائه تسهیلات طرح های ساخت مسکن اقدام کند.

سیدالبرز حسینی ، در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون عمران مجلس، گفت: در این نشست، برخی از تبصره ها و بندهای لایحه بودجه سال 1400 بررسی و اصلاح شد، بر این اساس، در جلسه امروز بند (د) تبصره (7) لایحه مورد رسیدگی و تصویب قرار گرفت که بر اساس آن وزارت نیرو مجاز به هزینه‌کرد ما بالتفاوت قیمت تکلیفی و قیمت تمام شده فروش هر متر مکعب آب برای تسویه بدهی پروژه های تملک دارایی و سرمایه ای خود شد.
 
سید البرز حسینی

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین بر اساس بند (الف) تبصره 8 لایحه بودجه سال 1400، وزارت نیرو مکلف شد که هزینه های مرتبط با هوشمندسازی چاه‌های دارای پروانه بهره برداری از جمله در حوزه تأمین ماشین آلات، کارکرد و استهلاک وسایل، تأمین زمین و مصالح، تأمین وسایل نقلیه و به کارگیری کارگر را به عنوان سهم بهره برداران در اجرای آن پروژه در نظر بگیرد.

وی گفت: از طرفی طبق بند (ب) تبصره 8 لایحه بودجه سال 1400، وزارت راه و شهرسازی می تواند تا سقف 20 هزار میلیارد ریال نسبت به فروش اراضی خود اقدام کرده و درآمدهای حاصله را صرف آماده سازی، تعمیر و تقویت امور روبنایی و زیربنایی، تکمیل واحدهای مسکن مهر، نوسازی بافت فرسوده و طرح های تأمین مسکن کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: همچنین بر اساس بند مذکور، وزارت راه و شهرسازی در سال آینده مجاز است تا سقف 30 هزار میلیارد ریال نسبت به وثیقه‌گذاری اراضی خود نزد بانک‌ها برای دریافت و ارائه تسهیلات طرح های ساخت مسکن اقدام کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی