کد خبر : 6764

نماینده مردم هرمزگان بودجه‌ی ۱۴۰۰ را سراسر ایراد و سبب ایجاد مشکلات جدی در کشور دانست و گفت: در این بودجه نیز بار دیگر راهکاری برای بازگرداندن سهم ۵۰ درصدی مازاد درآمد مالیاتی به استان‌ ها دیده نشده است.

 

احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان به بررسی مسائل و مشکلات بودجه سال ۱۴۰۰ پرداخت و گفت: در کلیات بودجه ۱۴۰۰، بیشترین رشد شامل هزینه‌ های دولت می‌شود و در این بودجه موضوعات هزینه‌ای وجود دارد که براساس جدول تقریباً رشدی ۴۶ درصدی را نشان می‌دهد.

وی گفت: این در حالی‌ است که متوسط نرخ رشد سالانه اعتبارات هزینه‌ ای، طی چند سال اخیر، یعنی از سال ۹۰ تا ۹۹، ۱۹ درصد بوده است و به همین خاطر روند درآمدها در سال ۱۴۰۰ یکی از کمترین رشدها را نشان می‌دهد.

وی به اشکال دیگری در جدول بودجه اشاره کرد و گفت: در جزء ۲ بند “ب” ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مجاز است حداکثر به میزان ۱۵ درصد از سقف تعیین‌ شده برای اعتبارات هزینه‌ای در برنامه بودجه ۱۴۰۰ پیش ‌بینی کند که این موضوع نیز مورد توجه قرار نگرفته است.

وی بودجه ۱۴۰۰ را بودجه‌ ای سراسر اشکال خواند و تصریح کرد: وابستگی ۵۰ درصدی به نفت می‌ تواند لطمه‌ای جدی به بودجه باشد و مشکلاتی ایجاد کند و این مورد هم یکی از اشکالات بودجه است که با آن مواجه هستیم.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی