کد خبر : 6763

نیکزاد با اشاره به درخواست وزیر صمت از نمایندگان مبنی بر حذف ارز دولتی:

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی می‌گوید هرچند ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال گذشته برای تامین کالاهای اساسی پرداخت شد اما به نام مردم و به کام دیگران تمام شد؛ براساس گزارش دیوان محاسبات در سال ۹۸ حدود ۸ میلیارد و ۴۲۱ میلیون دلار ارز دولتی برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده شد اما در محل‌های پیش بینی شده، مصرف نشد.

 
 

علی نیک زادثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، درباره خواسته وزیر صمت از نمایندگان مجلس مبنی بر حذف ارز 4200 تومانی از بودجه سال 1400، گفت: هرچند ارز 4200 تومانی در سال گذشته برای تامین کالاهای اساسی پرداخت شد اما به نام مردم و به کام دیگران تمام شد؛ براساس گزارش دیوان محاسبات در سال 98 حدود 8 میلیارد و 421 میلیون دلار ارز دولتی برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده شد اما در محل‌های پیش بینی شده، مصرف نشد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم باید اثر تخصیص ارز 4200 تومانی را در زندگی خود لمس کنند در حالیکه در شرایط کنونی ارز دولتی به هدف اصابت نکرده و تاثیری در زندگی و معیشت مردم ندارد.

وی با بیان اینکه وزیر صمت اگر پیشنهادی مبنی بر حذف ارز 4200 دارد باید در دولت مطرح می کرد، اضافه کرد: آقای رزم حسینی باید بر نحوه اختصاص ارز دولتی نظارت کند تا از سوءاستفاده از ارز 4200 تومانی جلوگیری کند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر نظر وزیر صمت حذف ارز 4200 تومانی است، این پرسش مطرح می‌شود که مردم در شرایط کنونی که تورم رشد چشم گیری داشته باید برای تامین معیشت خود چه اقدامی انجام دهند؟ ادامه داد: باید فکری برای افزایش قدرت خرید مردم، کاهش تورم و رشد یارانه‌ها انجام داد. 

نیکزاد با بیان اینکه ارز 4200 با هدف تامین کالاهای اساسی با قیمت مناسب تخصیص داده شد در حالیکه این هدف محقق نشد، تصریح کرد: آقای رزم حسینی باید نظارت بر بازار را جدی بگیرد زیرا در صورت عدم نظارت ارز 4200 تومانی به رانت تبدیل می شود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی