کد خبر : 6684

رضایی کوچی با اشاره به برگزاری نشست بودجه‌ای با اسلامی:

رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: بر اساس میزان تورم، اعتبارات حوزه عمران در لایحه بودجه ۱۴۰۰ باید از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

 
محمدرضا رضایی کوچی ، با اشاره به بررسی اعتبارات حوزه عمران در لایحه بودجه سال 1400 با حضور وزیر راه و شهرسازی، گفت: اعتبارات حوزه عمران در لایحه بودجه حدود 104 هزار میلیارد تومان است، حال به نظر من به نسبت تورم و افزایش هزینه ها، روند بودجه ریزی حوزه عمران کاهشی بوده است.
 
نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی طرح های سوال بسیاری از وزیر راه و شهرسازی مطرح است، این نشان می دهد که حوزه عمران دچار مشکلات بسیاری بوده و اعتبارات جواب نیاز کنونی این بخش را نمی دهد.

وی گفت: از طرفی در کنار محدود بودن اعتبارات حوزه عمرانی کشور، بحث اختیارات وزیر راه و شهرسازی نیز مطرح است، وقتی از وزیر مربوطه درباره علل عدم اجرای پروژه های عمرانی و عدم تخصیص اعتبار سوال می شود، می گوید که تخصیص برعهده من نبوده و بر عهده سازمان برنامه است.

ریالی از درآمدهای حاصل از فروش گازوئیل برای حوزه راهداری اختصاص داده نشده است

رضایی کوچی ادامه داد: بر اساس قانون، 10 درصد از درآمدهای حاصل از فروش گازوئیل باید 50 درصد برای حوزه راهداری و 50 درصد برای حوزه راه آهن اختصاص داده شود که متأسفانه حتی یک ریال نیز اختصاص داده نشده است.

اعتبارات حوزه عمران باید در اختیار وزیر راه و شهرسازی قرار گیرد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: متأسفانه دولت به دلیل کسری بودجه، مدام از اعتبارات حوزه عمران برداشت می کند، به نظر من اعتبارات حوزه عمران باید در اختیار وزیر راه و شهرسازی قرار گیرد تا وی بر اساس اولویت ها هزینه کند. از طرف دیگر هزینه های جاری در لایحه بودجه حدود 60 درصد افزایش داشته، حال بر اساس این روند افزایشی، بودجه حوزه عمران از 104 هزار میلیارد تومان باید به 150 هزار میلیارد تومان افزایش یابد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی