کد خبر : 6680

فیروزی در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب تحقیق و تفحص از شرکت «فولاد مبارکه اصفهان» در کمیسیون متبوعش خبر داد.

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامیدر تشریح نشست امروز(سه‌شنبه 25آذر ماه) کمیسیون متبوعش، به حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: نخستین دستورکار نشست امروز کمیسیون بررسی بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که براساس گزارش ارائه شده، سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی 6.4 درصد است که این عدد در سایر کشورها به 16.5 می‌رسد.

وی اضافه کرد: از آنجا که بیشتر سرمایه گذاری‌های انجام گرفته در وزارت ارتباطات تاکنون در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی و امنیت شبکه بوده، زیرساخت‌ها آماده شده بنابراین در بودجه سال 1400 بیشتر اعتبارات وزارت ارتباطات به سمت ارتقا کاربردها و خدمات هدایت شده است.

57 درصد بودجه وزارت ارتباطات در سال آینده؛ سهم شبکه ملی ارتباطات

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: 57 درصد بودجه وزارت ارتباطات و فناروی اطلاعات در سال آینده سهم شبکه ملی ارتباطات و 27 درصد آن به برنامه‌های صلح آمیز حوزه فضایی اختصاص یافته است.

وی در تشریح دومین دستور کار کمیسیون صنایع و معادن در جلسه امروز، از تصویب تحقیق و تفحص از شرکت «فولاد مبارکه اصفهان» خبر داد و تصریح کرد: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون صنایع موضوع تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اصفهان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان متقاضی بررسی شد و در نهایت اعضای کمیسیون صنایع در نشست امروز با تحقیق و تفحص از این شرکت موافقت کردند بنابراین گزارش آن به صحن ارائه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس سومین دستورکار کمیسیون متبوعش را بررسی بودجه پتروشیمی‌ها و شرکت ملی پتروشیمی در سال آینده برشمرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی