کد خبر : 6630

مفتح در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه:

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: جلسه امروز با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و برای بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ برگزار شد.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  ، در تشریح نشست امروز این کمیسیون گفت: جلسه امروز با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، کارشناسان دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس برای بررسی لایحه بودجه سال 1400 کل کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: نوبخت در این نشست توضیحاتی درباره ساختار کلی بودجه از نظر درآمدها و هزینه ها، منابع و مصارف، منابع نفتی، میزان افزایش حقوق‌ها، میزان فروش اوراق و ... ارائه کرد و در ادامه نمایندگان انتقادات و سوالات خود را درباره میزان کسری بودجه، تعیین منابع غیر قابل دسترس و ... بیان کردند.

مفتح با اشاره به اینکه در بخش دوم جلسه 9 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات برای حضور در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 انتخاب شدند، بیان کرد: آقایان حمیدرضا حاجی‌بابایی، سیدشمس الدین حسینی، عبدالرضا مصری، محمدرضا دشتی اردکانی، سیدمهدی فرشادان، حسین گودرزوند چگینی، رحیم زارع، الیاس نادران و مجتبی رضاخواه نمایندگانی بودند که برای حضور در کمیسیون تلفیق بودجه انتخاب شدند، براین اساس با انتخاب 3 نفر از دیگر کمیسیون‌های تخصصی مجلس به زودی کمیسیون تلفیق بودجه تشکیل خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: کمیسیون تلفیق بودجه 1400 کل کشور موظف است، بعد از گذشت 15 روز از تقدیم لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی و تدوین گزارش کمیسیون‌های تخصصی جلسات خود را برگزار کند و ظرف مدت 2 هفته که تا چهار هفته هم قابل تمدید است، گزارش نهایی درباره لایحه بودجه 1400 را به صحن علنی ارائه کند./

پایان پیام

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی