کد خبر : 6622

فیروزی نشست کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی بودجه حوزه صنعت، معدن و تجارت خارجی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در کمیسیون متبوعش خبر داد.

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  در تشریح نشست امروز(یکشنبه 23آذر ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: دستورکار نخست امروز کمیسیون انتخاب سه نفر از اعضای کمیسیون صنایع برای عضویت در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 بود که براساس رای نمایندگان آقایان دهنوی، طاهری و طهماسبی برای این منظور انتخاب شدند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دومین دستورکار کمیسیون صنایع و معادن بررسی بودجه حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت خارجی در لایحه بودجه سال 1400 با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و وزارت صنعت، معدن و تجارت بود، افزود: براساس توضیحات ارائه شده، در لایحه بودجه سال آینده ظرفیت‌های جدیدی در حوزه‌های مذکور ایجاد و اعتبارات افزایش یافته است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در نشست امروز مرکز پژوهش‌های مجلس، شهرک صنعتی و اتاق بازرگانی نیز پیشنهادات خود را برای بهبود بودجه حوزه صنعت، معدن و تجارت خارجی مطرح کردند، اضافه کرد: نمایندگان نیز به بیان نقطه نظرات خود در حوزه‌های مذکور پرداختند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: مقرر شد بودجه حوزه صنعت، معدن و تجارت خارجی در کارگروه‌های تخصصی کمیسیون صنایع و معادن به منظور بررسی جزئیات با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی، کارشناسی و ارزیابی شود و پیشنهاداتی که می‌تواند به بارور شدن بودجه این حوزه‌ها کمک کند به عنوان نظر کمیسیون صنایع به کمیسیون تلفیق ارجاع شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: از آنجایی که معادن پتانسیل مناسبی برای ارز آوری دارند و می توانند جایگزین درآمدهای نفتی شوند، بودجه آنها باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز اعتبارات این حوزه افزایش یابد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی