کد خبر : 6605

میرتاج‌الدینی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه؛

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: وزیر نفت در نشست امروز اعلام کرد، ما به شرط رفع تحریم‌ها عدد ۲ میلیون و سیصد هزار بشکه نفت در روز را در نظر گرفته‌ایم و اگر شرایط بهتر شود مسلما این عدد محقق خواهد شد و در غیر این صورت اوراق مشارکت خواهیم فروخت.

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ، با اشاره به نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: جلسه امروز با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت برای بررسی درآمدهای نفتی بودجه سال 1400 برگزار و وزیر گزارشی را از میزان فروش و صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی ارائه کرد.

وی ادامه داد: براساس اعلام زنگنه مجموع تولید نفت و میعانات گازی 4 میلیون و پانصد هزار بشکه در روز است که حدود 2 میلیون و دویست هزار بشکه برای مصرف داخلی و 2 میلیون و سیصد هزار بشکه هم برای صادرات پیش‌بینی شده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: وزیر نفت در پاسخ به سوال نمایندگان درباره اینکه پیش‌بینی صادرات نفتی در سال آینده 2.5 برابر افزایش یافته و آیا این موضوع خوشبینانه در نظر گرفته نشده و امکان این حجم از صادرات امکان‌پذیر خواهد بود، اعلام کرد، ما به شرط رفع تحریم‌ها این عدد را در نظر گرفته‌ایم و اگر شرایط بهتر شود مسلما این عدد محقق خواهد شد و در غیر این صورت اوراق مشارکت خواهیم فروخت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: وزیر نفت تاکید کرد، با این حجم از صادرات حدود 25 درصد بودجه سال 1400 تامین می‌شود که حدود 300 هزار میلیارد تومان خواهد بود. البته این در صورتی است که نرخ تسعیر ارز دولت برای تامین کالاهای اساسی 11 هزار و پانصد تومان و نرخ تسعیر ارز برای شرکت‌های دولتی 17 هزار تومان باشد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی