کد خبر : 6554

موسوی لارگانی تاکید کرد

عضو هیات رئیسه مجلس دولت کسری بودجه خود را از بازار سرمایه و فروش اوراق جبران کرده است، گفت: مسبب اصلی تلاطم ایجاد شده در بازار بورس دولت است.

سید ناصر موسوی لارگانی  با انتقاد از بروز تلاطم شدید در بازارهایی مانند بورس و ارز، گفت: افرادی که در بورس سرمایه‌گذاری کردند بروز تلاطم شدید در این بازار را با گوشت و پوست و استخوان خود لمس کردند این در حالی است که دولت در کمال بی‌مسئولیتی مردم را به سرمایه‌گذاری در بورس تشویق کرد، اما در ادامه چتر حمایتی خود را از بالای سر این بازار برداشت به همین دلیل سرمایه‌گذاران سودی نبردند بلکه اکنون ارزش پول آن‌ها کم‌ شده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی به اظهارنظر یکی از مسئولان درباره با بازار بورس اشاره کرد و افزود: به گفته این مسئول، دولت کسری بودجه خود را از بازار سرمایه و فروش اوراق جبران کرده لذا مسبب اصلی تلاطم ایجاد شده در بازار بورس دولت است.

وی با بیان اینکه دولت از نوسانات ایجاد شده در بازار ارز نیز سودهای بسیاری به جیب زده است، ادامه داد: دولت از بالا رفتن قیمت ارز استفاده کلان برد و بسیاری از بدهی‌های خود را از این طریق پرداخت کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید بررسی شود چه دستی در کار است که ارز 11 هزار تومانی به یکباره به 30 هزار تومان رسید و بعد به دنبال فشارهای وارده به دولت کمی پایین آمد مگر چه اتفاق و تغییری در کشور و جهان رخ داد که باید چنین شرایط سخت اقتصادی به مردم تحمیل شود لذا اینگونه اقدامات ازسوی دولت جای تعجب و سوالات بسیار دارد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی