کد خبر : 6461

رضایی کوچی:

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مسیرهای هوایی ایران در قیاس با دیگر کشورهای همسایه بسیار کوتاه تر و مقرون به صرفه تر است، این مسئله موجب شده که ایرلاین های خارجی نتوانند از آسمان کشورمان چشم پوشی کنند.

محمدرضا رضایی کوچی، با اشاره به افزایش 7 درصدی آمار عبور ایرلاین های خارجی از آسمان کشورمان، گفت: روند افزایشی عبور هواپیماهای خارجی از آسمان ایران نشان می دهد که کریدورهای هوایی کشورمان قابل تحریم و حذف شدن نیست، این در حالی است که آمریکا در چند ماه اخیر تلاش بسیاری را برای تحریم آسمان ایران و منحرف کردن مسیر پروازهای خارجی در منطقه کرده است.
 
هواپیما ایرلاین

موقعیت ژئوپلیتیکی آسمان کشورمان در عرصه منطقه ای و فرامنطقه‌ای

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت و موقعیت ژئوپلیتیکی آسمان کشورمان در عرصه منطقه ای و فرامنطقه‌ای، ادامه داد: مسیرهای هوایی ایران در قیاس با دیگر کشورهای همسایه بسیار کوتاه تر و مقرون به صرفه تر است، این مسئله موجب شده که ایرلاین های خارجی نتوانند از آسمان کشورمان چشم پوشی کنند.

وی گفت: البته در چند سال اخیر کشورهای منطقه نیز تلاش های بسیاری برای جذب ایرلاین های خارجی و عبور هواپیماها از آسمانشان انجام داده اند، به طور مثال برخی از این کشورها با کاهش تعرفه پروازهای عبوری اقداماتی را صورت داده اند، از این رو ضروری است که ما نیز برای رقابت، مشوق های مالی را در نظر بگیریم.

امنیت بالای آسمان ایران برای عبور پروازهای خارجی

رضایی کوچی، با اشاره به امنیت بالای آسمان ایران برای عبور پروازهای خارجی، گفت: در عرصه منطقه ای، آسمان ایران جزء امن ترین کشورها برای پرواز هواپیماهای خارجی است، این مسئله در گذشته اثبات شده و شرکت های خارجی بارها به این مسئله اذعان کرده اند.

آسمان ایران جزء بازیگران فعال در بازار پروازهای عبوری منطقه است

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: آسمان ایران جزء بازیگران فعال در بازار منطقه‌ای در عرصه پروازهای عبوری ایرلاین ها است و قطعا دشمنان نمی توانند به این ظرفیت گسترده آسیبی وارد کنند، افزایش قابل قبول پروازهای عبوری در ماه های اخیر گواه این مسئله است.

بر اساس آمار منتشر شده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی  ایران طی مهرماه امسال 11 هزار و 94 پرواز عبوری از آسمان کشور انجام شده که نسبت به ماه پیش از آن 6.92 درصد افزایش یافته است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی