کد خبر : 6424

دهنوی:

عضو هیات رئیسه مجلس می‌گوید فروش ۲ میلیون بشکه در روز یعنی دولت، سال بعد را بدون تحریم فرض کرده که واقع بینانه به نظر نمی‌رسد، وابستگی لایحه بودجه ۱۴۰۰ به رویای نفت خیالی، بیش از ۴۰ درصد است.

 سیدمحسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در رشته پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت:   

«در لایحه بودجه، 150 هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت در نظر گرفته شده؛ این میزان برابر است با فروش بیش از 2 میلیون بشکه نفت در روز که با میانگین فروش روزانه 700 هزار  بشکه نفت در امسال، فاصله 300 درصدی دارد. خدا کند رییس جمهور از خواب رویایی بیدار شود و اعداد را واقعی ببیند.

فروش 2 میلیون بشکه در روز یعنی دولت، سال بعد را بدون تحریم فرض کرده که واقع بینانه به نظر نمی‌رسد وابستگی لایحه بودجه 1400 به رویای نفت خیالی، بیش از 40 درصد است. متاسفانه اکنون ما در مجلس، لایحه بودجه‌ی دولتی را بررسی می کنیم که حتی نمی داند چند نفر حقوق بگیر دارد!

پیش بینی فروش 70 هزار میلیارد تومان اوارق سلف نفتی که چند ماه پیش در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا رد شد، می تواند کشور را با مشکلات فراوانی در سال های آینده روبه رو کند. اوارق سلف نفتی یعنی استقراض دلاری از دولت های بعدی و آینده فروشی  که بار آن بر دوش مردم سنگینی خواهد کرد.»/

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی