کد خبر : 6414

/حوزه عمران در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰/

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت در جدول شماره ۵ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پیش بینی کرده که از محل اخذ مالیات از خانه های لوکس حدود ۷۰۷ میلیارد تومان درآمد کسب کند.

غلامرضا شریعتی اندراتی، با اشاره به ضرورت اخذ مالیات از خانه های لوکس در سال 1400، گفت: دولت در جدول شماره 5 لایحه بودجه سال 1400 پیش بینی کرده که از محل اخذ مالیات از خانه های لوکس حدود 707 میلیارد تومان درآمد کسب کند که این میزان با توجه به حجم بالای ساخت و ساز خانه های لوکس پایین است.
 
مسکن

تعلل 8 ماهه دولت برای تدوین آئین نامه قانون اخذ مالیات از خانه های لوکس

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تأکید دولت در لایحه بودجه 1400 برای اخذ مالیات از خانه های لوکس در حالی صورت گرفته که متأسفانه با گذشت حدود 8 ماه و نیم از تصویب قانون بودجه سال 1399 و تأکید مجلس برای اخذ مالیات از خانه های لوکس، آئین نامه اجرایی این قانون تدوین نشده است.

دولت باید به سمت ایجاد درآمدهای جدید از محل پایه های مالیاتی باشد

وی گفت: در شرایط کنونی دولت باید به سمت ایجاد درآمدهای جدید از محل پایه های مالیاتی باشد، در این رابطه می توان به موضوعات اخذ مالیات از خانه های خالی و اخذ مالیات از خانه های لوکس اشاره کرد که این مسئله می تواند برای دولت درآمدزایی بالایی داشته باشد.

اخذ مالیات از خانه های لوکس به تحقق عدالت اجتماعی کمک می کند

شریعتی ادامه داد: از طرفی اخذ مالیات از خانه های لوکس به تحقق عدالت اجتماعی کمک می کند، زیرا کسی که می خواهد در خانه های گران قیمت و لوکس زندگی کند، باید مالیات آن را پرداخت کند تا درآمدهای حاصله در جهت تولید مسکن برای اقشار ضعیف و متوسط جامعه هزینه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اعضای کمیسیون در طرح جهش تولید و تأمین مسکن مقرر کردند که صندوق مالی تشکیل شود تا درآمدهای حاصله از محل اخذ مالیات در حوزه مسکن به این صندوق واریز شود تا اعتبارات حاصله برای تولید مسکن هزینه شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی