کد خبر : 6222

یوسفی مطرح کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی بسیاری از روستاهای کشور با مشکلات زیرساختی مواجه هستند که این مسئله به دلیل عدم توسعه متوازن است، از این رو مجلس در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به مسئله آمایش سرزمینی ورود خواهد کرد.

 

مجتبی یوسفی، با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات نوسازی و بهسازی راه های روستایی در کشور، گفت: یکی از مشکلات و موانع کنونی برای تخصیص بودجه و توسعه و تقویت مناطق محروم عدم آمایش سرزمینی است. متأسفانه همواره شعار اجرای آمایش سرزمینی داده می شود، اما تاکنون این موضوع به درستی عملیاتی نشده است.

 
مجتبی یوسفی

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توسعه روستا یعنی ایجاد اقتصاد مولد و تأمین امنیت پایدار غذایی، اما در شرایط کنونی بسیاری از روستاهای شرق، غرب و جنوب کشور با مشکلات زیرساختی بسیاری مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه روستاها در شرایط فعلی در بحث راه های روستایی با مشکلات جدی مواجه هستند، گفت: با وجود مشکلات این بخش، تخصیص اعتبارات نوسازی و بهسازی راه های روستایی محقق نشده است و این نشان می دهد که اولویت بندی های کشور صحیح و درست نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا مجلس در لایحه بودجه سال 1400 به مسئله آمایش سرزمینی ورود خواهد کرد تا اعتبارات توسعه ای بر اساس ظرفیت های منطقه ای و شاخص هایی مانند محرومیت و عدم توسعه یافتگی تخصیص یابد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی