کد خبر : 6180

یوسفی انتقاد کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قرار بود که ایرلاین ها در نرخ نامه جدید خود کف قیمتی نداشته باشند تا هر شرکتی بتواند بر اساس نوع خدمات قیمت را پایین بیاورد، اما به نظر می رسد که ایرلاین ها در یک تفاهم نانوشته، کف قیمتی فرضی را تعیین کرده اند و هیچ شرکتی حق عدول از این کف قیمتی را ندارد.

مجتبی یوسفی ، با انتقاد از اجرایی نشدن مصوبه شورای عالی هواپیمایی درباره کاهش نرخ غیرقانونی بلیط هواپیما، گفت: شورای عالی در نشست اخیر خود ایرلاین ها را مکلف به افزایش 10 درصدی قیمت بلیط هواپیما علاوه بر نرخ نامه خرداد ماه کرد، با این مصوبه، شرکت های هواپیمایی باید نرخ نامه غیرقانونی خود را اصلاح می کردند.
 
هواپیما ایرلاین

قیمت بلیط هواپیما بر خلاف مصوبه شورای عالی هواپیمایی 4 برابر شده است

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه شاهدیم که با گذشت حدود دو هفته از مصوبه شورای عالی هواپیمایی، ایرلاین ها نه تنها این دستور العمل را رعایت نکرده اند، بلکه قیمت برخی از پروازهای هوایی هنوز 4 برابر قیمت قبلی آن است.

قیمت برخی از بلیط ها با 120 درصد افزایش، به مسافران به فروش می رسد

وی افزود: من در هفته اخیر چندین بار قیمت بلیط پروازهای هوایی را بررسی کردم، قیمت برخی از بلیط ها با 120 درصد افزایش، به مسافران به فروش می رسد. به طوری که قیمت بلیط پرواز تهران-اهواز تا 900 هزار تومان نیز فروخته شده است.

تفاهم نانوشته ایرلاین ها برای تعیین کف قیمت بلیط هواپیما

یوسفی ادامه داد: از طرفی قرار بود که ایرلاین ها در نرخ نامه جدید خود کف قیمتی نداشته باشند تا هر شرکتی بتواند بر اساس نوع خدمات قیمت را پایین بیاورد. اما به نظر می رسد که ایرلاین ها در یک تفاهم نانوشته، کف قیمتی فرضی را تعیین کرده اند و هیچ شرکتی حق عدول از این کف قیمتی را ندارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اعضای کمیسیون نسبت به عملکرد ایرلاین ها آگاه و هوشیار هستند و قطعا این مسائل مورد پیگیری قرار خواهد گرفت./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی