کد خبر : 6179

نجف زاده:

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها، زمینه را برای بروز تخلفات مرتبط با ساختمان سازی فراهم کرده است، گفت: در شرایط کنونی حدود ۲۵۰ هزار تا ۳۰۰ هزار پرونده تخلف ساخت و ساز در نوبت بررسی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها قرار دارد.

 

 

 
 

عادل نجف‌زاده ، با اشاره به ضرورت اصلاح قانون فعالیت کمیسیون ماده 100 شهرداری ها، گفت: یکی از مشکلات حوزه شهرسازی و عملکرد شهرداری ها، انباشت پرونده های مرتبط با کمیسیون ماده 100 است که این مسئله مشکلات بسیاری را برای شهرداری ها و دیوان عدالت اداری جهت رسیدگی به این پرونده ها ایجاد کرده است.

 
تولید انبوه مسکن

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارهای ارائه شده، در شرایط کنونی حدود 250 هزار تا 300 هزار پرونده تخلف ساخت و ساز در نوبت بررسی کمیسیون ماده 100 شهرداری ها قرار دارد.

حجم بالای تخلفات در حوزه ساخت و ساز به خاطر مشوق های قانونی در کمیسیون های ماده 100 است

وی با بیان اینکه اجرای قانون کمیسیون ماده 100، یک هزینه زمانی را از سیستم های نظارتی و شهرداری ها می گیرد، افزود: این کمیسیون ماده۱۰۰ در شرایط کنونی زمینه را برای بروز تخلفات مرتبط با ساختمان سازی فراهم کرده است، از این رو به نظر من حجم بالای تخلفات در حوزه ساخت و ساز به خاطر مشوق قانونی در کمیسیون های ماده 100 است و عملا سازندگان با قانون فعلی برای ساخت و ساز خارج از طرح تفصیلی و جامع تشویق می شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در شرایط کنونی با توجه به مشکلات و خلاء های قانون فعلی ماده 100 شهرداری ها، نمایندگان مجلس به این مسئله ورود کرده و طرح اصلاح این قانون در کمیسیون عمران مجلس در حال بررسی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امیدواریم روند اصلاح قانون ماده 100 شهرداری ها با توجه به شاخص هایی مانند نیازسنجی اجتماعی برای تولید مسکن، نگاه به طرح جامع شهرها و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمتعارف، به سمتی برود که شاهد بروز تخلفات در حوزه شهرسازی نباشیم./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی