کد خبر : 6178

نیکزاد در جمع خبرنگاران:

نایب رئیس مجلس، گفت: هدف از این سفر، حل مشکلات استان و افزایش شتاب توسعه استان خراسان شمالی بود.

علی نیک زادثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح امروز به استان خراسان شمالی سفر کرده در جمع خبرنگاران پس از نشست شورای اداری استان، گفت: هدف از این سفر دیدار با مردم و کمک به استان از طریق اعتبارات ملی بود، استاندار و نمایندگان استان به‌خوبی نسبت به وظایف خود عمل می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  مقرر شد ۱۲۰ کیلومتر از راه‌های روستای استان به صورت متمرکز توسط سازمان راه‌داری و حمل‌ و نقل پایانه‌های جاده‌ای آسفالت شود، تصریح کرد: بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۵۶ و از طریق بانک ملی در اختیار استان قرار می‌گیرد.

وی، ادامه داد: در نشست امروز مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی مجموعه‌ پرورش داروهای گیاهی را به شرط تخصیص ۶۰ هزار متر مکعب آب در سال از طریق شرکت آب منطقه‌ای ایجاد کند، در کنار مجموعه پرورش دار‌وهای گیاهی دانشکده پزشکی نیز احداث می‌شود.

نیکزاد با تاکید بر اینکه مباحثی در نشست شورای اداری استان خراسان شمالی در زمینه جاده‌های این استان مطرح شد، عنوان کرد: از سمت خروجی بجنورد تا پایان سال ۴۵ کیلومتر از جاده در حال احداث تکمیل می‌شود و از طریق دفتر مناطق محروم روستایی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار استان قرار می‌گیرد.

 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نشست امروز مقرر شد از سوی سازمان شهرداری‌ها تسهیلات ارزان قیمت، ماشین‌آلات عمرانی و آتش‌نشانی در اختیار شهرداری‌های استان قرار بگیر‌د، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری خراسان شمالی پروژه عظیم احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی را آغاز کرده‌اند که ۱۰ هزار واحد مسکونی این پروژه در روستاها احداث می‌شود. در سال جاری بنیاد مسکن به ۵ هزار واحد از پروژه مذکور تسهیلات ارزان قیمت ۵۰ میلیون تومانی و تسهیلات بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی پرداخت می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت راه ‌و شهرسازی تسهیلات ۱۰ هزار واحد مسکونی شهری از پروژه ۲۰ هزار واحدی استان خراسان شمالی را پرداخت می‌کند، گفت: به منظور تعیین تکلیف گلستان شهر بجنورد ۵ هکتار زمین با کاربری مسکونی و ۱۷ میلیارد تومان توسط سازمان ملی زمین و مسکن در اختیار استاندار خراسان شمالی قرار می‌دهد تا در شورای مسکن بنا بر نیاز در سایت‌های مسکن مهر هزینه شود. همچنین ۳ میلیارد تومان به سایت مسکن مهر شیروان اختصاص داده شد و ۵ هکتار از اراضی گلستان شهر به شهرداری تحویل داده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه معادن بسیار غنی در استان خراسان شمالی وجود دارد که با نظر استاندار و نمایندگان استان به قرارگاه خاتم‌الانبیا واگذار می‌شود زیرا خصوصی‌سازی‌های انجام شده سرنوشت خوبی نداشته اند، عنوان کرد: سازمان توسعه تجارت ۴ میلیارد تومان کمک عمرانی بلاعوض و ۳۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به منظور احداث پایانه‌ مرزی استان در اختیار استاندار خراسان شمالی قرار می‌دهد.

نیکزاد، گفت: نمایندگان وزرا در سطوح مختلف در نشست امروز حضور داشتند،  پس از یک ماه با دعوت از استاندار خراسان شمالی، وزیران مربوطه و نمایندگان استان مصوبات نشست امروز را پیگیری می‌کنیم. هدف از این سفر حل مشکلات استان و افزایش شتاب توسعه استان خراسان شمالی بود و مصوبات سفر امروز تا حصول نتیجه توسط من، نمایندگان استان و استاندار پیگیری می‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی