کد خبر : 6050

سیاه‌کلی:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید تولیدکنندگان سیمان نباید قیمت محصولات خود را بی‌ضابطه افزایش دهند زیرا تولید سیمان ارزبری خاصی نداشته و انرژی موردنیاز فرآیند تولید ریالی است.

لطف اله سیاه کلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره گرانی سیمان، گفت: تولیدکنندگان سیمان نباید قیمت محصولات خود را بی‌ضابطه افزایش دهند و تنها افزایش قیمتی که متناسب با رشد هزینه‌های تولید باشد، قابل قبول است.

نماینده مردم قزوین و آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: نه تنها تولید سیمان ارزبری ندارد بلکه انرژی موردنیاز فرآیند تولید نیز ریالی بوده و از گاز، آب و برق ارزان قیمت استفاده شده و دستمزد کارگران ریالی است و از آنجایی که سیمان یکی از اساسی‌ترین محصولات موردنیاز ساختمان‌سازی است، وزرات صنعت، معدن و تجارت باید نسبت به آن با حساسیت تصمیم‌گیری کند تا موجب افزایش قیمت در سایر حوزه‌ها نشود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره گلایه برخی صادرکنندگان سیمان درباره الزام بانک مرکزی به بازگشت ارز صادراتی، اضافه کرد: در شرایط کنونی که کشور در تحریم به سر می‌برد و منابع ارزی از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود، صادرکنندگان باید سود حاصل از صادرات را به کشور بازگردانند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: از آنجایی که مواد اولیه موردنیاز تولید سیمان از داخل تامین شده و انرژی نیز ریالی محاسبه می‌شود، صادرکنندگان سیمان باید ارز به دست آمده را در سامانه نیما عرضه کنند تا منافع آن به مردم برسد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی