کد خبر : 5943

محمودزاده:

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: انتقال اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در حوزه بازرگانی محصولات کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت غیرقانونی بوده و درپی این تصمیم کالاهای اساسی به موقع در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد.

جلال محمودزاده ، در خصوص عدم بازگردانی اختیارات حوزه بازرگانی کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی، گفت: مجلس دهم اختیارات تنظیم بازار محصولات کشاورزی را به منظور نظارت بهتر در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار داد اما طی ماه‌های اخیر بر اساس مصوبه شورای سران سه قوه این اختیارات به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار و اعتراض نمایندگان را به همراه داشت.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: انتقال اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در حوزه بازرگانی محصولات کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت غیرقانونی بوده و درپی این تصمیم کالاهای اساسی به موقع در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد و شاهد کمبود نهاده‌ها دامی در بازار هستیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیران جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت طی توافقی اختیارات بازرگانی بخش کشاورزی را به وزارت جهاد کشاورزی بازگرداندند، تا این وزارتخانه تولید، بازاریابی، تنظیم بازار و نظارت بر محصولات کشاورزی را در اختیار داشته باشد، عنوان کرد: رئیس جمهور طی نامه‌ای به توافقنامه وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی انتقاد کرده است.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم موافقت رئیس جمهور در خصوص بازگردانی اختیارات وزارت جهاد کشاورزی موجب افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی می‌شود، گفت: رئیس جمهور باید دستور دهد که همه بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی گام بردارند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی