کد خبر : 5897

زارع نشست کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید را تشریح کرد:

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس از بررسی وضعیت کالاهای اساسی دپو شده در گمرکات در کمیسیون متبوعش خبر داد.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی، در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 26 آبان ماه) کمیسیون متبوعش، به حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی اشاره کرد.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این جلسه چالش‌های حوزه صنایع و معادن، راهکارهای رفع آن، عملکرد وزات صمت در 7 ماه گذشته و برنامه‌های آتی مورد بررسی قرار گرفت، افزود: در این نشست گزارشی از وضعیت دپو کالاهای اساسی و استراتژیک در گمرکات ارائه شد که براساس آن تعدادی از کالاهای اساسی ترخیص و تحویل وزارت جهاد کشاورزی شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در این نشست وکلای مردم در خانه ملت بر ضرورت ترخیص هرچه سریعتر کالاهای اساسی که بازار به آن نیازمند است، تاکید کردند تا زمینه کاهش قیمت‌ها فراهم شود.

درخواست وزارت صمت برای پیش بینی بسته حمایت از تولید در بودجه 1400

سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس با بیان اینکه وزارت صمت خواستار پیش‌بینی بسته حمایت از تولید، صنعت و ... در بودجه سال 1400 شد، ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت از وضعیت بازار و نظارت بر آن گزارشی ارائه کرد.

وی تعیین تکلیف بدهی ارزی تولیدکنندگان را یکی دیگر از مباحث بررسی شده در نشست امروز برشمرد و تصریح کرد: در شرایط کنونی بدهی ارزی تولیدکنندگان با نرخ روز محاسبه می‌شود؛ به طور مثال اگر تولیدکننده‌ای سه سال پیش یوان را با نرخ 200 تومان دریافت کرده، در حال حاضر باید آن را با نرخ روز محاسبه کند، بنابراین در این جلسه تصمیماتی برای رسیدگی به این مشکل اتخاذ شد تا تولید آسیب نبیند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی