کد خبر : 5889

انویه تکیه:

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از افزایش هزینه های مرتبط با خودرو، گفت: مردم توان تأمین لاستیک با افزایش ۵۰ درصدی قیمت ها را ندارند، از این رو این مسئله موجب فرسودگی لاستیک ها و افزایش تصادفات جاده ای در کشور خواهد شد.

شارلی انویه تکیه، با اشاره به درخواست تولیدکنندگان لاستیک برای افزایش 50 درصدی قیمت این محصول در بازار، گفت: به طور حتم تولیدکنندگان لاستیک در یک سال اخیر با افزایش چشمگیر نرخ ارز و عدم تخصیص ارز دولتی با مشکلات بسیاری در عرصه تولید محصول مواجه شده اند، اما قطعا این مسئله دلیل قانع کننده ای برای افزایش 50 درصدی قیمت لاستیک نیست.
 

لاستیک

مردم توان تأمین لاستیک با افزایش 50 درصدی قیمت ها را ندارند

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در چند ماه اخیر هزینه های مرتبط با خودرو بسیار بالا رفته است، حال در این وضعیت، مردم توان تأمین لاستیک با افزایش 50 درصدی قیمت ها را ندارند، این مسئله موجب افزایش تصادفات جاده ای در کشور خواهد شد.

بازار کشش لازم برای افزایش قیمت لاستیک را ندارد

انویه تکیه نوسان قیمت خودرو، محدودیت های ارزی و مداخلات دولتی را از عوامل بروز تلاطم در بازار لاستیک دانست و گفت: تقاضا تولیدکنندگان برای افزایش 50 درصدی قیمت ها در حالی مطرح شده که از ابتدای سال جاری شاهد روند صعودی قیمت ها در بازار بوده ایم و به نظر می رسد که بازار کشش لازم برای این میزان افزایش را ندارد.

وی گفت: بر اساس آمارها به دلیل محدود بودن تولید لاستیک در داخل کشور، بازار با کمبود این محصول مواجه است، از این رو، این مسئله یکی از موثرترین دلایل افزایش بی رویه قیمت لاستیک در بازار است.

افزایش قیمت لاستیک به ضرر حوزه حمل و نقل کشور است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه افزایش قیمت لاستیک به ضرر حوزه حمل و نقل کشور است، افزود: با شیوع بیماری کرونا، بخش حمل و نقل کشور با مشکلات مالی بسیاری رو به رو بوده، حال افزایش چشمگیر قیمت لاستیک آسیب شدیدی به این حوزه وارد خواهد کرد.

دولت باید دامنه حمایت های مالی و تسهیلاتی از تولیدکنندگان لاستیک را بالا ببرد

عضو کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم حمایت دولت و وزارت صمت از حوزه تولیدکنندگان لاستیک در کشور تأکید کرد و گفت: به نظر من دولت به جای موافقت با افزایش 50 درصدی قیمت لاستیک، باید دامنه حمایت های مالی و تسهیلاتی خود از تولیدکنندگان را بالا ببرد، زیرا با روند فعلی، فشار اصلی تنها به مردم وارد می شود. /

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی