کد خبر : 5387

پاک فطرت:

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن استیجاری علاوه بر رفع مشکل کمبود مسکن اجاره ای در بازار، موجب مدیریت قیمت ها در بازار اجاره مسکن می شود، وقتی دولت بخش زیادی از مساکن استیجاری را در اختیار داشته باشد، می تواند هدایت کننده و تنظیم کننده قیمت ها در بازار نیز باشد.

علیرضا پاک فطرت، با انتقاد از عملکرد دولت در مدیریت بازار اجاره مسکن، گفت: در چند سال اخیر به دلیل نبود نظارت کافی از سوی دولت، عملا بازار مسکن به ویژه حوزه اجاره دچار تنش و مشکلات بسیاری شده و مردم قادر به تأمین مسکن مورد نظرشان نیستند.
 
علیرضا پاک فطرت

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی برای رفع مشکلات تأمین اجاره مسکن و مدیریت قیمت در این بازار مسیر کشورهای پیشرفته را پیش بگیرد، آن کشورها با یک برنامه ریزی درست و دقیق توانسته اند که مشکلات اجاره مسکن را برطرف کنند.

مسکن استیجاری مهم ترین اقدام کشورها برای رفع مشکل بازار اجاره

وی گفت: مهم ترین اقدام کشورها برای رفع مشکل بازار اجاره و ساماندهی قیمت ها، تولید مسکن استیجاری است، یعنی آنکه دولت ها برای تأمین مسکن اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه اقدام به تولید مساکن در شهرهای مورد نظرشان می کنند، تا افراد بتوانند با قیمت بسیار مطلوب و قابل قبول از آن ها استفاده کنند.

تولید مسکن استیجاری دولتی قیمت بازار را مدیریت می کند

پاک فطرت ادامه داد: تولید مسکن استیجاری علاوه بر رفع مشکل کمبود مسکن اجاره ای در بازار، موجب مدیریت قیمت ها در بازار اجاره مسکن می شود، وقتی دولت بخش زیادی از مساکن استیجاری را در اختیار داشته باشد، می تواند هدایت کننده و تنظیم کننده قیمت ها در بازار نیز باشد.

تولید مسکن استیجاری نیازمند تدوین یا اصلاح قوانین است

وی گفت: البته تولید مسکن استیجاری نیازمند تدوین یا اصلاح قوانین است، قانون باید به گونه ای باشد که در زمان مقرر خانه های استیجاری دولتی تخلیه شود و دستگاه ها در این عرصه دچار مشکل نشوند.

بازار اجاره مسکن با اقدامات دستوری مدیریت و ساماندهی نمی شود

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: دولت باید بداند که بازار اجاره مسکن با اقدامات دستوری مدیریت و ساماندهی نمی شود، بلکه دولت باید اقدام عملی در عرصه تعدیل نظام عرضه و تقاضا داشته باشد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی