کد خبر : 5336

باقری بنایی مطرح کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است دستیابی به ثبات ارزی مستلزم ارتقاء دیپلماسی اقتصادی و سیاسی کشور در سطح منطقه و بین‌الملل است.

محمد باقری بنایی، درباره افزایش افسارگسیخته قیمت دلار در کشور و راه‌های جلوگیری از این مهم اشاره کرد و گفت: عمده مشکلات اقتصادی کشور از عدم ثبات بازار ارز نشات می‌گیرد و این بی‌ثباتی را نیز بیش از هر مسئله باید به پای جنگ اقتصادی نوشت که کشور با آن دست به گریبان است اما مسئولان هنوز به این آگاهی -که کشور در شرایط جنگی است- نرسیده‌اند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط جنگی باید تصمیمات سریع اقتصادی گرفت اما تصمیمات درگیر بروکراسی شدید اداری می‌شوند، افزود: بسیاری از اقدامات و تصمیمات همچون بازگرداندن ارزهای حاصل از صادرات به کشور به‌دلیل همین بروکراسی اداری بی‌سرانجام ماندند، همچنین تک نرخی شدن ارز یکی از تصمیماتی است که دولت باید هر چه سریع‌تر آن را اتخاذ کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستیابی به ثبات ارزی مستلزم ارتقاء دیپلماسی اقتصادی و سیاسی کشور در سطح منطقه و بین‌الملل است، ادامه داد: باید روابط اقتصادی خود را با همسایگان در سطح منطقه، آسیای میانه و بین‌الملل اصلاح کرده چرا که در ایجاد ثبات نسبی اقتصادی تاثیرگذار است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی