کد خبر : 5088

فیروزی نشست کمیسیون صنایع با حضور شریعتمداری را تشریح کرد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، وضعیت تعاونی‌ها و نحوه هزینه‌کرد اعتبارات حاصل از فروش سهام شستا در بورس در کمیسیون متبوعش با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

حجت‌اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس  در تشریح نشست امروز(سه‌شنبه 25 شهریور ماه) کمیسیون متبوعش، به حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در تشریح نکات مدنظر نمایندگان در جلسه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اضافه کرد: به زعم وکلای مردم در خانه ملت اگر نظام جامع تامین اجتماعی قوی و منسجم بود، آسیب‌پذیری اقشار ضعیف به ویژه در شرایط کرونا کمتر بود.

به گفته فیروزی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، وضعیت تعاونی‌ها، نحوه هزینه‌کرد اعتبارات حاصل از فروش سهام شستا در بورس، برخی انتصابات سیاسی و غیرتخصصی در شرکت های مربوط به شستا از جمله سوالات و نقطه نظرات نمایندگان در جلسه امروز بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: گزارشی از بیمه سلامت، وضعیت شستا، صندوق‌های مالی مربوط به وزارتخانه، سازمان بهزیستی کشور، بیمه‌های اجتماعی روستایی در جلسه امروز توسط آقای شریعتمداری و معاونان وی ارائه شد.

وی ادامه داد: به گفته شریعتمداری در گذشته قانون جامع رفاه اجتماعی در کشور وجود داشت، اما به دلیل تصویب قوانین جزیره‌ای در این حوزه، جامعیت قانون جامع رفاه اجتماعی از بین رفت؛ اگر مجلس حمایت کرده و قوانین این حوزه را اصلاح کند، می توان خدمات بهتری ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: براساس گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شستا تعهدات ارزی خود را انجام داده همچنین به منظور شفاف‌سازی و ابهام‌زدایی 14 سامانه مهم در حوزه شستا راه‌اندازی شده که 172 شرکت زیرمجموعه شستا برخط توسط این سامانه ها قابل کنترل است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی